МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Вчені назвали небезпечні домашні речі, що викликають рак

Британські вчені визначили, що аромасвічки й освіжувачі повітря виділяють токсичні речовини, вдихання яких пов'язують із розвитком раку горла і носоглотки.

Дослідження показали, що при контакті з повітрям речовина лімонен, яке використовується для надання запаху цитрусових аромасвічці й освіжувачу повітря, перетворюється в токсичний формальдегід. Речовина подразнює слизові оболонки, може викликати кашель, свербіж очей, ангіну, кровотечу з носа і сприяє розвитку раку, - передає "Вокруг света".

"У звичайному стані лімонен безпечний і використовується як добавка для надання лимонного смаку і запаху харчовим продуктам і побутовій хімії. При горінні і розпиленні він вступає в реакцію з озоном, що містяться в повітрі, і перетворюється на небезпечний формальдегід", - зазначили вчені.

Крім того, в аромасвічці концентрація лімонену в 100 разів вища, ніж вважалося раніше. А оскільки в сучасних будівлях рідше відчиняють вікна, надаючи перевагу кондиціонерам, шкідливі речовини містяться в повітрі у великих концентраціях.

Зменшити небезпечний вплив найпростіше за допомогою провітрювання. Також фільтрувати повітря допомагають кімнатні рослини, такі як герань, папороть, плющ, лаванда.

Як повідомляв "Обозреватель", японські вчені навчилися визначати рак по повітрю.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини