Допомогла п'яти пацієнтам: в Іспанії протестована нова вакцина від ВІЛ

11,8 т.
вакцина

У Барселоні, що в Іспанії, була протестована вакцина від ВІЛ на 13 пацієнтах. Її винайшов британський професор Томаш Ханке з Оксфордського університету. Результат випробувань показав, що у п'яти осіб організм почав контролювати вірус певний час.

Про це повідомляє Znaj з посиланням на науковий журнал New Scientist.

Вчені зробили добровольцям три ін'єкції, внаслідок чого клітини навчилися боротися з вірусом. Після цього фахівці припинили традиційну терапію проти ВІЛ. Дослідження показало, що через чотири тижні у 8 пацієнтів із 13 вірус повернувся, але решта отримали контроль над вірусом на 5, 13, 17, 20 і 27 тижнів відповідно. В їхніх організмах все ще виявляли ВІЛ, однак вірусне навантаження було нижче від порога відновлення антиретровірусної терапії.

Відео дня

Як повідомив один із координаторів дослідження Беатріс Мот, вченим вдалося посилити імунну систему пацієнтів, здатну ефективно реагувати на спроби повернення ВІЛ. Раніше в 10% випадках організм не контролював вірус більше чотирьох тижнів і жодного разу цей показник не перевищував показника у вісім тижнів.

"Це перше дослідження з понад 50-ти, яке показало значний ефект для імунної системи", - прокоментував професор із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Стівен Дікс.

Вчені зазначили, що в майбутньому заплановано масштабніші дослідження.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", виявлені антитіла, які стримують ВІЛ-інфекції.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки