Болить спина? Супрун розвінчала популярний медичний міф

14,6 т.
Болить спина? Супрун розвінчала популярний медичний міф

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що біль в спині не потрібно лікувати "вимиванням", "розбиванням" або "розчиненням" солей.

Інформація про те, що таке лікування допомагає є міфом, написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Супрун зазначила, що за "відкладення солей" в хребті відповідають видимі на рентгені шиповидні і дзьобовидні вирости на хребцях, які з'являються у багатьох людей з віком.

Вона пояснила, що в міру вікового зносу міжхребцевого диска і зменшення його висоти, збільшується навантаження на зовнішнє кільце диска (фіброзне кільце). Край тіла хребця, до якого прикріплюється зовнішнє кільце диска, реагує на це збільшення навантаження освітою додаткової кісткової тканини.

Відео дня

"На рентгені такі розростання проявляються у вигляді шиповідних виростів - остеофітів. Сам процес їхнього утворення називається спондилез. Такі ж вирости можуть утворюватися і в міжхребцевих суглобах, називається спонділоатроз або артроз фасеточних суглобів. Самі остеофіти не викликають болю в спині і шиї і є одним з проявів старіння нашого тіла", - сказано в повідомленні.

За словами глави МОЗ, в рідкісних випадках остеофіти можуть впливати на нервові закінчення і викликати біль, втрату чутливості, слабкість та інші неврологічні симптоми.

"Все що ви можете зробити для уповільнення цих процесів, це вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, боротися з надмірною вагою і відмовитися від шкідливих звичок", - зазначає Супрун.

При болю в спині міністр порекомендувала:

  • Залишатися рухомим наскільки це можливо і намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан;

  • Звернутися до лікаря;

  • Виконувати прості вправи для спини (за попереднім погодженням з лікарем).

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розвіяла міф про дитячі хвороби, які можуть виникнути влітку, коли на вулиці спека.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки