Лікар назвав чотири способи профілактики апендициту
З огляду на високе поширення запалення червоподібного відростка сліпої кишки апендициту, його профілактика є надзвичайно важливим аспектом.
Як розповів виданню "МедОбоз" лікар-експерт Віктор Литвиненко, існують необхідні превентивні заходи.
Зокрема, щоб запобігти появі апендициту, слід регулярно стежити за власним здоров'ям, займатися спортом, їсти потенційно корисну їжу і вчасно лікувати будь-які патології, які можуть вплинути на виникнення запалення.
По-перше не можна запускати запальні процеси в організмі.
По-друге, не слід приймати антибіотики без призначення лікаря. Антибіотики згубні для нормальної мікрофлори.
По-третє, важливо вести активний спосіб життя. Фізична активність важлива для нормального кровопостачання органів черевної порожнини.
По-четверте, необхідно регулярно проходити профілактичні лікарські огляди.
Повністю убезпечити себе від апендициту неможливо. Однак якщо уважно стежити за своїм харчуванням, можна звести ймовірність розвитку цього захворювання до мінімуму:
Не допускайте запорів. Запори стають причиною загибелі мікроорганізмів, які заселяють кишечник. І в результаті починають розмножуватися хвороботворні бактерії, які можуть викликати запалення апендикса. Щоб запобігти запорам, випивайте за півгодини до їжі склянку теплої води: це підготує шлунково-кишковий тракт до прийняття їжі.
Вживайте якомога більше продуктів, багатих на клітковину. Клітковина покращує травлення і надійно захищає органи травної системи від запальних процесів. Багато клітковини міститься в хлібі з висівками, а також у свіжих фруктах і овочах.
Білок завжди вживайте разом із багатими клітковиною продуктами: це полегшить перетравлення їжі і запобіжить гнильним процесам у кишечнику.
Пийте якомога більше свіжих фруктових і овочевих соків.
Не їжте занадто багато насіння і ягід із кісточками. Іноді в червоподібний відросток потрапляють шматочки неперетравленої їжі. Вони травмують стінки апендикса, у результаті чого розвивається запалення.
Не використовуйте масло для смаження повторно. Це дуже шкідливо для здоров'я: ви можете "заробити" не тільки апендицит, але і коліт.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", на сьогоднішній день існує лише два документально зафіксовані випадки захворювання на поліомієліт у двох країнах і, як заявляє Фонд Білла і Мелінди Гейтс, це, раніше поширене захворювання, може бути повністю переможене до кінця 2017 року.