МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Названо основну причину алкоголізму

Схильність до алкогольної залежності пов'язана зі змінами в мозку.

До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, яка провела дослідження на щурах, навчених натискати на важіль для отримання підсолодженої води або розчину спирту. Про це повідомляє MedicalXpress.

Результати показали, що більшість тварин воліла цукор. Однак, близько 15% хотіли алкоголь. При цьому удари струмом щурів ніяк не зупиняли. Відзначається, що частка гризунів, які вважали за краще спиртний напій, пропорційна відсотку людей із залежністю.

Біологи виміряли активність сотень генів у п'ятьох областях мозку піддослідних. Найбільше відмінностей в експресії ДНК виявилися в миндалевидном тілі - відповідає за формування емоцій.

Ген, який кодує білок GAT-3, був найменш активним у щурів з алкоголізмом. Він підтримує концентрацію гамма-аміномасляної кислоти на низькому рівні, який відповідає за заспокоєння центральної нервової системи.

У свою чергу, при придушенні GAT-3 у щурів, які хотіли цукор, розвивалася схильність до вживання алкоголю. У людей, які страждали від залежності, рівні гена в області мигдалини були нижче, ніж у тих, хто перебував у контрольній групі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше стало відомо про спосіб перемогти алкоголізм.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
2
Смішно
10
Цікаво
4
Сумно
0
Треш

Блоги медицини