Не тільки коронавірус: у Китаї спалахнула нова небезпечна хвороба

У Китаї спалах штаму пташиного грипу H5N1

У провінції Хунань у Китаї, де вирує новий коронавірус 2019-nCoV, зафіксована інша небезпечна хвороба – штам пташиного грипу H5N1.

Її виявили на фермі в місті Шаоян, повідомляє Business Insider із посиланням на Міністерство сільського господарства і сільських справ Китаю.

Із 7850 курей на фермі більш ніж половина (4500) померли від пташиного грипу H5N1. Понад 18 тисяч тварин після цього відібрала влада.

У Китаї спалах штаму пташиного грипу H5N1
Відео дня

За даними Геологічної служби США, вказаний пташиний грип вважається "високопатогенним", з огляду на його здатність вбивати птахів.

"Позначення "низькопатогенного" або "високопатогенного" не стосується того, наскільки заразні віруси можуть бути для людей, інших ссавців або інших видів птахів", – йдеться в повідомленні.

Хоча H5N1 може передаватися людині, у Всесвітній організації охорони здоров'я зазначають, що, як правило, після контакту з мертвими птахами або забрудненим середовищем у людей хворобу фіксують вкрай рідко.

"Вірус не заражає людей легко, і поширення від людини до людини здається незвичним. Немає доказів того, що хвороба може поширюватися на людей через правильно й ретельно приготовану їжу", – додали у ВООЗ.

Як писав OBOZREVATEL:

  • Коронавірус 2019-nCoV (новий штам вірусу пневмонії) вперше виявлений у Китаї. На початку 2020 року було підтверджено факт передання цього вірусу від людини до людини, що відразу ж значно збільшило його небезпеку.

Карта зараження 2019-nCoV станом на 1 лютого
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки