Постраждати можуть сотні: в Україні назвали групи ризику для сибірської виразки

15,4 т.
Постраждати можуть сотні: в Україні назвали групи ризику для сибірської виразки

Основною групою ризику для виявленої в Одеській області сибірської виразки є всі, хто працює з тваринами. В першу чергу - з великою рогатою худобою.

Про це ObozTV розповів лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв. За його словами, найбільше ризикують доярки, скотарі, працівники боєнь, м'ясники.

"Взагалі, сибірська виразка завжди відносилася до особливо небезпечних захворювань, до карантинних інфекцій. Тобто, вона дійсно схильна до загального епідемічного розповсюдження. Тому ми за цими інфекціями дуже пильно стежимо, оскільки таке може бути", - пояснив лікар.

Відео дня

Він уточнив, що потенційний спалах сибірської виразки необхідно одразу ж брати під контроль, інакше справа може скінчитися десятками, а іноді навіть сотнями хворих.

"Є кілька форм сибірської виразки. Легка - шкірна форма, коли це просто виразка на місці, де зайшли ці мікроби. Але це може бути і генералізована форма, або септична форма, коли заражається кров. Це може бути і легенева форма. Тобто, видів захворювання багато і все залежить від конкретної ситуації", - нагадав Жигарєв.

Раніше OBOZREVATEL розповів, як захиститися від сибірської виразки.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня у будні о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки