МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Сироватки від ботулізму в Україні немає: Ольга Богомолець назвала винних

Поради Міністерства охорони здоров'я України про те, як вберегтися від ботулізму виглядають дуже цинічно на тлі того, що в країні відсутня сироватка для лікування цієї інфекції.

Про це в ефірі ObozTV заявила народний депутат (БПП), глава комітету охорони здоров'я Верховної Ради України Ольга Богомолець. За її словами, за останні півтора-два роки смертність від ботулізму виросла в Україні в три рази.

"Ризик захворіти на ботулізм є в кожній країні світу. І в США є, тільки там в кожній лікарні є сироватка. Якщо її ввести в перші години, то шанс вижити виростає просто в рази", - пояснила Богомолець.

В Україні ж таких ліків немає, сказала народний депутат, тому що МОЗ не закупив їх. Більш того, міністерство не надало регіонах дозволу закуповувати сироватку.

"МОЗ тримає у себе на складах резерв, але він не працює, коли його потягом через добу після отруєння доставляють в ту чи іншу область. Сироватка від ботулізму повинна бути в кожній районній лікарні!" - обурилася Богомолець.

На її думку, така сироватка, так само як і вакцини для щеплень, повинна бути всюди в цивілізованій державі.

"У державі, де системою охорони здоров'я керують відповідальні, професійні, гідні люди, патріоти України. А якщо реформи йдуть тільки для паперів і галочок, то це призводить до таких трагедій".

Як повідомляв OBOZREVATEL, за статистикою МОЗ в Україні вмирає кожен десятий з тих, що заразилися на ботулізм.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня по буднях о 18:00 на ObozTV.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

2
Коментарі
11
2
Смішно
0
Цікаво
9
Сумно
5
Треш

Блоги медицини