У давньоєгипетських зіллях знайдений потужний препарат в боротьбі з раком

11,5 т.
У давньоєгипетських зіллях знайдений потужний препарат в боротьбі з раком

Російські молекулярні біологи виявили речовину, здатну "відключати" білки, що заважають хіміотерапії вбивати ракові клітини, і успішно перевірили його роботу на культурах раку прямої кишки.

Як повідомляє "РИА Новости", вона здатна значно знизити дози протипухлинних препаратів, які приймають пацієнти при хіміотерапії, без втрати їхньої ефективності.

Молекулярні біологи кілька років шукають препарати, які б підвищували ефективність роботи хіміотерапії, блокуючи дію особливих ферментів, які захищають білки ракових клітин від подальших ушкоджень.

У нормальних клітинах ці молекули, так звані шаперони або білки теплового шоку, допомагають їм захищатися від різних несприятливих факторів середовища.

Відео дня

Коли ті ж самі клітини перетворюються в родоначальників пухлин, шаперони починають захищати їх від дії хіміотерапії і радіації, за допомогою яких медики намагаються знищити рак. Оскільки рівень активності подібних захисних білків в ракових клітинах значно вищий, ніж в їхніх "нормальних" сусідів, їхнє знищення стає нетривіальним завданням.

Вчені намагаються створити речовини, які блокують синтез шаперонів або руйнують їхні молекули всередині ракових клітин. Проблема полягає в тому, що всі існуючі з'єднання такого роду небезпечні не тільки для раку, але і для всіх інших клітин, що не дозволяє застосовувати їх для придушення "невразливості" пухлин.

Пізніше вчені змогли вивести з природного стероїду CL-158 речовину CL-43, яка пригнічує роботу шаперонів.

Його роботу вони перевірили на культурах клітин раку прямої кишки, яких вони намагалися знищити за допомогою популярних протиракових ліків, таких як доксирубіцин. Додавання невеликих кількостей CL-43 в живильне середовище підвищило ККД хіміотерапії в 1,5-2 рази і прискорило загибель ракових клітин.

Цей препарат або його більш ефективні версії можуть зробити хіміотерапію менш неприємною і безпечнішою для пацієнтів уже в найближчі роки.

Аналоги CL-43 давно використовуються в медицині для лікування хвороб серця, а стародавні єгиптяни використовували екстракти молочаю і інших рослин, що містять подібні речовини, як детоксиканти і стимулятори кровотоку.

Як повідомлявOBOZREVATEL, раніше вчені знайшли спосіб, як уникнути раку і зупинити метастази.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки