Вчені назвали хворобу-"індікатор" раку

28,1 т.
Вчені назвали хворобу-'індікатор' раку

Група американських вчених з'ясувала, що про розвиток раку підшлункової залози може свідчити цукровий діабет другого типу.

Висновки дослідників опубліковані в журналі Національного інституту онкології США, передає "РИА Новости".

Онкологи проаналізували дані про майже 49 тисяч пацієнтів за період з 1993 по 2013 рік. З'ясувалося, що у людей, які страждають на діабет другого типу, в 2,3 рази підвищується ризик виявлення раку підшлункової залози. При цьому до більшої небезпеки були схильні пацієнти з діабетом на ранніх стадіях.

Відео дня

"Отримані нами дані підтверджують гіпотезу про те, що недавно почався діабет - це прояв раку підшлункової залози, а довгостроковий діабет є фактором ризику злоякісної пухлини", - сказано в дослідженні.

За словами вчених, що подібний зв'язок незастосовний до інших онкологічних захворювань, таким як рак грудей, простати або колоректальний рак.

Цукровий діабет другого типу - ендокринне захворювання, що розвивається в результаті зростання несприйнятливості організму до інсуліну. За статистикою ВООЗ, в світі близько 350 мільйонів хворих на цукровий діабет, причому кожні дев'ять з десяти хворих страждають від діабету другого типу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше стало відомо, що вчені виявили новий вид раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки