"Є два сценарії": український лікар оцінив загрозу коронавірусу

14,2 т.
'Є два сценарії': український лікар оцінив загрозу коронавірусу

Прогноз Всесвітньої організації охорони здоров'я, що китайським коронавірусом можуть заразитися дві третини населення планети, є "песимістичним сценарієм".

Про це заявив у ефірі ObozTV лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв, оцінюючи загрозу можливої епідемії.

"Близько місяця всі притомні епідеміологи світу кажуть, що є два прогнози – песимістичний і оптимістичний", – заявив Жигарєв.

"Один із песимістичних прогнозів, що інфекція поширюватиметься, будуть нові осередки в різних країнах. Тоді дійсно у нас буде такий "новий пандемічний грип" – тільки не грип, а коронавірус. А оптимістичний сценарій – що це в межах Китаю залишиться. В інших країнах будуть поодинокі випадки, 5-10-15 людей, і далі це не буде поширюватися", – пояснив він.

Відео дня

Інфекціоніст також прокоментував методику китайських лікарів, які лікують коронавірус переливанням плазми від пацієнтів, що одужали.

"Це не новий спосіб. Ми його знаємо понад 50 років, при багатьох інфекціях його використовували. Якщо немає іншого ефективного лікування, то в крові тих, хто перехворів, є антитіла, які можуть боротися з цією інфекцією. Тоді, якщо у нас є люди, які вже перехворіли, ми можемо взяти плазму крові, перелити хворим і це може спрацювати", – зазначив Жигарєв.

"Наскільки це працює для цієї інфекції, у мене ще немає інформації. Але такий метод існує, і він може бути ефективним", – додав лікар.

"Є два сценарії": лікар про загрозу коронавірусу

Як повідомляв OBOZREVATEL, коронавірус із Китаю COVID-19 вбив уже 1 775 людей. Лише за останню добу жертвами хвороби стали 106 осіб. Кількість тих, хто заразилися, досягла 71 331.

У Китаї ввели смертну кару за приховування симптомів коронавірусу і перекручення даних про стан хворих.

Українців з Китаю, де лютує смертельний вірус, евакуюють 18 лютого.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться по буднях о 21:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки