Корисне схуднення: дефіцит калорій та кава впливає на печінку?

Корисне схуднення: дефіцит калорій та кава впливає на печінку?

Їж, худни - ставай здоровим! Як схуднення впливає на печінку

Дефіцит калорій та вживання кави може значно покращити стан печінки при її ожирінні, – з'ясували вчені Оксфордського університету. Відомо, що багато людей страждають ожирінням цього органу, навіть не здогадуючись про це. Низькокалорійна дієта протягом 3 місяців та плавний перехід на звичне харчування – секрет відновлення печінки, – кажуть нові дослідження.

І тут не обійшлося без кави! Напій містить сполуки, які відновлюють печінку. Як правильно худнути та скільки горняток кави вживати щодня для здорової печінки?

Відео дня

Різке схуднення покращує стан печінки

Наукове видання Obesity нещодавно опублікувало нове дослідження британських учених, у якому дослідники з'ясували: дефіцит калорій відновлює здорові тканини печінки у пацієнтів з ожирінням та неалкогольним стеатогепатозом. Вчені вважають, що про це має знати кожен, оскільки чимало людей навіть не здогадується, що має проблеми з печінкою.

Запальна хвороба печінки, коли здорова тканина заміщається жировими клітинами, - досить поширене явище, оскільки сучасні люди дедалі менше приділяють увагу здорового харчування.

Та печінка – дивовижний орган, – кажуть вчені. Вона може відновлюватись, якщо їй "трохи допомогти". Саме різке схуднення та жорстка дієта можуть стати порятунком для людей із надмірним накопиченням жиру в печінці.

Дефіцит калорій: коли доцільно?

Неалкогольний стеатогепатоз, тобто надмірне ожиріння печінки, часто буває у людей із зайвою вагою. Тому схуднення - один із найважливіших способів природним чином позбутися захворювання.

Як показують дослідження, значно покращити стан печінки можна при позбавленні 15-20% ваги. Це досить непросте завдання, яке вимагає відмови від звичної кількості калорій на день.

Але така жорстка, низькокалорійна дієта рекомендована далеко не всім. Лікарі часто радять її людям з діабетом та ожирінням. До сьогодні вчені сумнівалися: наскільки безпечно дотримуватися низькокалорійного харчування людям з ожирінням печінки. Дослідники Оксфордського університету з'ясували це, поспостерігавши стан печінки 14 пацієнтів з ожирінням і стеатогепатозом.

Чи вдався експеримент? Як схуднення вплинуло на печінку?

Вчені посадили пацієнтів на жорстку дієту, яка містила лише з 880 ккал на день. Учасники мали дотримуватися дефіциту калорій протягом 3 місяців. Після цього вони поступово поверталися до звичного харчування зі стандартною, рекомендованою калорійністю.

Через 24 тижні дієти учасники втратили 15% ваги. За цей період частка жиру в їхній печінці зменшилася на 13%. У пацієнтів із надмірно зайвою вагою цей показник становив 5,6%. Також знизилися показники печінкових ферментів АЛТ та АСТ у крові, які вважаються маркерами ушкодження печінки.

Ступінь відновлення здоров'я печінки при дефіциті калорій, яку виявили вчені у пацієнтів із ожирінням печінки, є однією з найвагоміших серед описаної у науковій літературі, - кажуть дослідники.

Вчені вважають доцільним упроваджувати низькокалорійний раціон у стандартну терапію захворювання на ожиріння печінки.

Кава підтримує здоров'я печінки

Не схудненням єдиним! 3 чашки ароматного еспресо можуть зберегти здоров’я печінки довгі роки, - впевнені вчені Університету Саутгемптона. Дослідники з'ясували, що у затятих кавоманів здоровіша печінка в порівнянні з тими, хто тривалий час не вживає напій. Наявність у каві більшого вмісту кахвеолу та кафестолу позитивно впливають на печінку, захищаючи її від ожиріння та інших патологій.

Ці сполуки мають протизапальну дію й зменшують ризик розвитку раку. Також раніше ми писали про користь кави при мігрені. Як і з профілактикою головного болю, підтримка здоров'я печінки за допомогою кави залежить від кількості напою. Головне правило - не нашкодити та вживати не більше 3 невеликих порцій на день.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки