"З міркувань совісті": у Раді мають намір дозволити лікарям не робити аборт

43,8 т.
Аборти в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що пропонує дозволити лікарям відмовляти жінці в аборті "з міркувань совісті".

Як зазначає "УП. Життя", проект закону під номером 6747 був зареєстрований ще 17 липня і переданий на розгляд Комітету з питань охорони здоров'я.

Згідно з ініціативою, медпрацівник має право відмовитися призначати або робити штучне переривання вагітності через світоглядні або релігійні переконання.

Водночас лікар зобов'язаний повідомити про свою відмову жінці, надати всю необхідну інформацію про угоду, а також про медичного працівника або заклад охорони здоров'я, де вона зможе отримати ці медичні послуги.

Відео дня

При цьому, за відмову призначити або взяти участь у проведенні аборту лікар не може бути притягнутий до відповідальності.

Крім того, в проекті закону говориться, що в разі невідкладної ситуації лікар може відмовитися від проведення штучного переривання вагітності.

У законопроекті сказано, що аборт може бути проведений за бажанням жінки в установах охорони здоров'я під час вагітності строком не більше 12 тижнів.

В окремих встановлених законодавством випадках, штучне переривання вагітності може бути проведене під час вагітності від 12 до 22 тижнів.

Серед ініціаторів змін у законодавстві - нардепи Павло Унгурян, Юрій Мірошниченко, Ігор Мосійчук, Оксана Білозір, Олександр Бригинець та інші.

Автори проекту посилаються на Декларацію щодо медичного аборту, прийняту Всесвітньої медичної асамблеєю у 1970 році (зі змінами 1983 року).

У Декларації наголошується - якщо лікарю не дозволяють призначати і виконувати аборт його переконання, він може відмовитися від цього, забезпечивши продовження надання медичної допомоги кваліфікованими колегами.

Нагадаємо, раніше в Україні виступили з ініціативою заборонити аборти за бажанням жінок.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки