"Навіщо на світ пускати інвалідів?" Українські мами поділилися кричущими історіями про лікарів

9,6 т.
'Навіщо на світ пускати інвалідів?' Українські мами поділилися кричущими історіями про лікарів

Поки одні медики агітують за переривання вагітності, інші допомагають жити дітям із вродженими вадами.

Півтори тисячі абортів за рекомендацією лікарів – стільки в середньому їх відбувається в Україні щорічно. Низька кваліфікація медиків, відсутність необхідного обладнання та банальний страх вести проблемну вагітність – це те, через що медики найчастіше підштовхують жінок до фатального кроку, йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте: Аборт на пізньому терміні: відомий гінеколог запропонувала зняти ліміт

"Навіщо він? Молода, ще народиш", – ці слова розділили життя 19-річної Жені на до й після. На 11-му тижні її вагітності маріупольські лікарі помітили у малюка патології. "Я говорю: "Може, операцію можна зробити?" Відповідає: "Ні, вона буде з ДЦП, без вух, без носа, тому йди на аборт", – розповідає жінка.

Відео дня

На УЗД у дитини діагностували гастрошизис – хворобу, за якої кишечник розвивається зовні. Ще два десятки років тому смертність від неї становила майже 100%, однак зараз таких маленьких пацієнтів успішно оперують, і вони ведуть повноцінне життя. А втім, медики, які повинні знати про діагнози, що вже не є вироком, радять вагітним з вадами розвитку плода робити аборт.

Патологія у плода ще не вирок до аборту

Мама Мілани зобов'язана медикам зі столичного Інституту патології, акушерства і педіатрії. Уже в процесі пологів стало відомо – через гастрошизис у дівчинки розвинувся синдром короткої кишки. "Якщо кишки недостатньо, у неї коротка слизова оболонка, то дитина розвиватися не може. Вона не може їсти через рот, вся ця їжа проскакує відразу в товсту кишку й настає діарея", – пояснив лікар, який оперував дівчинку. Перше хірургічне втручання дитина перенесла за 15 хвилин після появи на світ. Потім ще два.

Як відомо, операцію з подовження тонкої кишки в Україні робили вперше. Вона минула успішно – Мілана щодня додає у вазі по 30-70 грамів. Тепер дівчинка може їсти самостійно, а Женя й подумати боїться про те, що було б, якби тоді все-таки повірила в безвихідь і зробила аборт. "Тепер у нас все добре", – каже вона.

Не давали шансів на життя і Соломійці, якій зараз вже 5 років – лікарі помітили у неї патологію мозку. "Практично одностайно сказали, що шансів немає, хоча б до пологів дожила. Була ще фраза: навіщо на світ пускати інвалідів?" – згадує мама.

Читайте: В Швеції молодь запропонувала узаконити "аборт" для чоловіків

Соломія та Мирослав – діти загиблого в Іловайську Василя Логвиненка. Подружжя чекало дітей 12 років. За день до розпалу боїв під Іловайськом влітку 2014 жінка встигла сказати чоловікові, що вагітна двійнею. Пізніше Василь Логвиненко зник безвісти, а його тіло змогли розпізнати тільки після того, як народилися малюки. "У нас справді є свої вади, які ми повинні спостерігати, але вона жива, на 98% здорова, і я думаю, що кожна мати повинна вірити в свою дитину", – говорить Марина.

Ірина Анатоліївна, лікарка, яка врятувала життя Соломійки, переконана, що в таких ситуаціях головне – не боятися первинного діагнозу й шукати альтернативну медичну думку. "Коли є ізольована або навіть не ізольована, а кілька вад розвитку, які сьогодні можна лікувати, то така жінка може виношувати, але народжувати там, де їй можуть надати допомогу", – наголошує вона.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, чим загрожують аборти для здоров'я жінки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки