Родом з дитинства: названа популярна причина жіночого безпліддя

14,0 т.
Родом з дитинства: названа популярна причина жіночого безпліддя

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є найпоширенішою причиною жіночого безпліддя.

В результаті проведених досліджень медики стверджують, що його поява може бути викликане гормональним дисбалансом, що трапився ще до народження дитини, передають "Вести". Це відкриття допомогло вилікувати самок мишей з подібним недугом.

Читайте: Названа їжа, яка призводить до безпліддя

Для СПКЯ характерні високий рівень тестостерону ( "чоловічого" гормону), одне або кілька кістозних утворень в яєчниках, скачки менструальних циклів. Разом з тим довгий час фахівці не розуміли причини виникнення такої хвороби.

Відео дня

На сьогоднішній день існують різні методики лікування жінок з СПКЯ, які бажають завагітніти. Однак успішність таких процедур не перевищує 30% протягом п'яти менструальних циклів.

Нещодавно вчені виявили, що поява синдрому полікістозних яєчників може бути спровокована ще до народження. Коли дитина в утробі матері піддалася зайвому впливу антімюллеровому гормону (АМГ). Більш того, медики з'ясували, що у вагітних жінок з СПКЯ рівень АМГ на 30% вище норми.

Читайте: Вчені назвали популярний препарат, який викликає безпліддя у чоловіків

Щоб перевірити цю теорію, вчені вприснули надмірну кількість АМГ в організм вагітної миші. У міру дорослішання у жіночої частини потомства почали проявлятися характерні ознаки синдрому полікістозних яєчників, включаючи пізнє статеве дозрівання, нечасту овуляцію, затримку вагітності і невелике потомство.

Так, надмірна доза гормону дійсно вплинула на потомство гризуна.

Медикам також вдалося виправити "помилку" за допомогою цетрорелікса - препарату для лікування безпліддя методом ЕКЗ. Зазвичай це засіб використовується для контролю гормонального фону у жінок. Однак після лікування у мишей зникли симптоми синдрому полікістозних яєчників.

Тепер автори роботи планують провести клінічні випробування цетрорелікса за участю жінок з СПКЯ.

Раніше MEDOBOZ розповідав, як wi-fi може вплинути на репродуктивне здоров'я.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки