Секс не можна, а потрібно: Супрун розвінчала головні жіночі міфи

139,4 т.
Як позбутися менструального болю

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українкам про природу менструальних болів і дала поради, як жінки можуть їх полегшити.

Відповідний пост розмістила вона на своїй сторінці в Facebook.

За словами Супрун, болючі місячні лікарі називають дисменореєю, і вони, за різними даними, характерні для 42-95% жінок. Відзначається, що дисменорею поділяють на первинну і вторинну, і від цього залежить спосіб управління нею.

Як позбутися менструальних болів
Відео дня

"У такому випадку живіть болить кожного разу – з самого початку менструацій, тобто з підліткового віку", – пояснила вона природу первинних болів.

Супрун розповіла, як полегшити первинну дисменорею чи взагалі від неї позбутися: "Ефективними є нестероїдні протизапальні препарати, які заважають утворенню простагландинів (ацетилсаліцилова кислота, ібупрофен, мефенамінова кислота) і знеболювальні (парацетамол)".

Також, за словами чиновниці, допомогти можуть комплексні гормональні контрацептиви і гормональна терапія в низьких дозах.

"Вторинна дисменорея зустрічається в 10% жінок із болючими місячними. Вона розвивається після 25-30 років або принаймні після початку статевого життя", – продовжила Супрун.

Менструальні болі: Супрун назвала способи позбутися

"Вторинна дисменорея не співпадає повністю з менструацією, а частково перекривається. При цьому нудоти, слабкості, як при первинній, може не бути", – додала вона.

Такі болі лікують оральними комбінованими контрацептивами або іншими формами гормональних контрацептивів, операційними втручаннями, антибіотиками у разі інфекції, і в особливо важких випадках – видаленням матки.

Крім того Супрун дала ще кілька порад жінкам. За її рекомендаціями, зменшити біль можуть споживання меншої кількості кави і більшої горіхів, риби і фруктів, а також народження дитини.

При цьому чиновниця розвінчала одразу кілька популярних серед жінок міфів. Вона порадила в жодному разі не терпіти біль, а також займатися сексом і мастурбацією під час місячних.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розповіла, як побороти стресовий стан.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки