МоваЯзык

/ Гепатологія

Розроблено новий метод діагностики хвороб печінки

Вчені з Університету Пенсільванії в США запропонували новий метод діагностики фіброзу печінки, який є одним з ознак такого захворювання, як цироз.

Підхід є неінвазивним і базується на кількісному аналізі даних, отриманих при ультразвуковому дослідженні (УЗД) в В-режимі. Результати роботи опубліковані в журналі Nature.

При В-режимі сканер видає двомірне зображення анатомічних структур, дозволяючи спостерігати за ними в режимі реального часу.

На сьогодні біопсія печінки є золотим стандартом для оцінки фіброзу, вона проводиться черезшкірно, а стан органу оцінюється з використанням напівкількісної системи. Проте існують обмеження для цієї процедури, включаючи ускладнення, помилки вибірки та людський фактор.

Найбільш поширеними причинами цирозу є алкогольні захворювання печінки, гепатит С і В. Крім того, збільшується число цирозів, викликаних неалкогольним ожирінням печінки внаслідок метаболічного синдрому. При всіх цих станах хронічне запалення в органі призводить до фіброзу – заміни гепатоцитів сполучною тканиною.

Раніше MedOboz писав, що вчені в Великобританії випробовують новий скринінг-тест на рак простати, щоб з'ясувати, чи можна буде використовувати його в рутинній практиці.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
2
1
Смішно
1
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини