На крок ближче: розроблено аналіз крові на хворобу Альцгеймера

7,2 т.
На крок ближче: розроблено аналіз крові на хворобу Альцгеймера

Вчені з Лундського університету (Швеція) розробили точний аналіз крові на хворобу Альцгеймера, який можна використовувати в установах первинної медичної допомоги.

Використовуючи повністю автоматизований іммуноаналіз, дослідники встановили, що рівні амілоїдних білків Aβ42 і Aβ40 в плазмі крові відповідають клінічній стадії когнітивних порушень. Про це повідомляє Medscape Medical News з посиланням на першоджерело.

За словами провідного автора Себастьяна Палмквіста, отримані результати можуть бути дуже необхідним внеском в інші обмежені діагностичні інструменти, доступні в первинній допомозі.

Відео дня
Аналіз крові

Попередні спроби ідентифікувати і розробити біомаркери крові для хвороби Альцгеймера зазнали невдачі. Найбільш багатообіцяючими кандидатами на сьогоднішній день є тау-білок, рівні легкого ланцюга нейрофіламента, Aβ42 і Aβ40.

Раніше MedOboz повідомляв, що компанія Google заявила про новий проект – створення технології, яка виявляє ракові клітини на томограмах легень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки