Обрізання жінок і материнство: вчені знайшли взаємозв'язок

12,1 т.
Обрізання жінок і материнство: вчені знайшли взаємозв'язок

Англійські вчені з'ясували, що обрізання жінок може допомогти їхнім дітям вижити.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Ecology & Evolution.

Вченими були вивчені демографічні дані по 61 000 жінок, яким зробили обрізання. В результаті з'ясувалося, що якщо операції робляться масово, вони підвищують відсоток дітей, що вижили. Але в даний момент такі операції роблять лише у деяких частинах світу, та й то - не з фізіологічних причин, а згідно культурним традиціям.

У дослідженні були використані дані жінок, які проживають в Нігерії, Сенегалі, Малі, Буркіна-Фасо і Кот-д'Івуарі. Дітей, що вижили, тих матерів, які масово піддавалися обрізанню, було більше, ніж у необрізаних з того ж соціуму. Вчені зробили висновок, що, з еволюційної точки зору, обрізання давало результат там, де його робили більшості.

Відео дня

Відзначимо, що жіноче обрізання - це операція на статевих органах, і буває вона різних типів - в деяких випадках віддаляються і клітор, і малі і великі статеві губи, але є і більш лояльні операційні втручання. У своїй доповіді дослідники не конкретизували, який саме тип операції може підвищити відсоток виживання дітей. Більш того, раніше вчені відзначали, що радикальні форми обрізання навпаки знижують шанси, як жінки вдало народити, так і дитини - вижити.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені з'ясували, що ускладнення під час пологів підвищують ризик аутизму.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки