МоваЯзык

/ mamaclub

Дитяча безпека в громадських місцях: психолог назвала основні помилки батьків

Навчити дитину безпеці самостійного пересування по місту - одна з основних задач виховання батьків. Однак часто, розповідаючи дитині про те, як правильно себе вести в небезпечних ситуаціях, вони припускаються помилок.

Дитячий психолог Анна Носач в інтерв'ю виданню "Фокус" назвала основні помилки батьків і розповіла про правила поведінки з незнайомцями.

"Одна з найпоширеніших помилок, яку допускають батьки, навчаючи дітей правилам безпеки, проста - розповідаючи про правила поведінки з незнайомцями, вони не уточнюють, а хто ж такий цей незнайомець. Або вчать: "Не підходь до підозрілої людини". Але хто цей "підозрілий чоловік"?" - каже Анна і на прикладі світлофора розповідає, як правильно пояснити дитині, хто ж такий цей "підозрілий чоловік".

Зелене світло на світлофорі означає, що можна йти. Тобто, люди з вашого зеленого кола - це найближчі, яким можна повністю довіряти.

Жовте світло означає приготуватися. У цьому колі знаходяться люди, яких ви знаєте, з якими спілкуються ваші батьки або ви. Це вчителі, сусіди, друзі сім'ї. Але те, що ми їх знаємо, не означає, що ми всюди можемо з ними піти. І, нарешті, червоне коло - всі інші.

"Поки батьки не говорять, хто конкретно входить у коло знайомих, поняття "незнайомець" залишається розпливчастим. Той сусід, з яким мої батьки кожен день вітаються, він знайомий чи ні? Хто за мною може прийти в школу, якщо у батьків форс-мажор ? Кому я можу відкривати двері? Хто моя перша контактна особа, якщо раптом з мамою і татом щось трапиться? На всі ці питання повинні бути дані чіткі відповіді", - пояснює психолог.

Крім того, вона зазначила, що часто батьки діють через страх, розмовляючи з ними на цю тему, але це теж неправильно.

"По-перше, страшилками можна залякати. А по-друге, працює це все ж з меншістю. Вчитися краще всього через гру", - розповідає вона.

Найважливіше, дитина повинна зрозуміти, що нічого не винна чужій людині. У неї повинна бути впевненість у своїх діях і розуміння самого алгоритму дій у разі небезпеки.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", кілька правил, як організувати безпечне для дитячих пустощів середовище.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Дитяча безпека" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
4
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини