Піст та вагітність: що потрібно знати майбутній мамі

25,9 т.
Піст та вагітність: що потрібно знати майбутній мамі

З сьогоднішнього дня починається Великий піст, суть якого - очищення душі і тіла за допомогою самообмежень, і в харчуванні в тому числі. Але як бути майбутнім мамам? Чи варто їм постити?

"Обозреватель" попросив відповісти на це питання акушер-гінеколога медичної групи компаній "ADONIS" Фаріон Інну Дмитрівну.

Правильне харчування під час вагітності вкрай важливе для здоров'я майбутньої дитини. В першу чергу необхідно загострити увагу на якості та кількості спожитої їжі. Існують різноманітні продукти харчування, які в значній мірі здатні вплинути на перебіг вагітності і навіть створити загрозу для здоров'я мами і дитини.

Відео дня

Що ж стосується посту, то майбутній мамі в першу чергу варто звернути увагу на здоров'я - і своє і малюка. Пам'ятайте, що піст для вагітної жінки - це суворе утримання від усього того, що може зашкодити здоров'ю дитини і їй самій.

Якщо вагітна жінка має намір постити, то слід пам'ятати наступні моменти.

По-перше, піст для вагітної можливий тільки тоді, коли її вагітність протікає нормально, без будь-якої патології, інакше про це не варто навіть говорити.

Другий важливий момент, перш ніж почати постити, необхідно проконсультуватися з лікуючим гінекологом, що спостерігає вагітну, щоб виявити всі можливі протипоказання.

Читайте: Що можна і не можна їсти у Великий піст: календар харчування по днях

Варто пам'ятати, що піст вагітним послаблюється, щоб не нашкодити ні здоров'ю дитини, ні здоров'ю самої жінки. Вагітним жінкам під час посту дозволяються риба, молочні продукти і яйця, так як для правильного розвитку плоду потрібні кальцій, білки та вітаміни тваринного походження.

Тобто, під час посту вагітним і годуючим матерям дозволяється їсти все крім м'яса.

Проте, майбутнім мамам важливо знати, що з рослинної їжі погано засвоюється такий важливий елемент для них, як залізо. Немає заліза і в молочних продуктах. Основне його джерело - м'ясо. Щоб покрити потребу в цьому мікроелементі, лікар призначить вам препарат заліза або полівітаміни з його змістом.

Якщо вагітності супроводжує анемія різного ступеня вираженості, то від дотримання посту доведеться відмовитися і необхідно вживати м'ясо, яке буде прийматися не як їжа, а як ліки.

І найголовніше, пам'ятайте, що піст - це робота над своїм духовним станом, і обмеження в харчуванні - це не основне. Тому в тих випадках, коли від притримування посту залежить нормальний стан мами і розвиток малюка, відмова від посту швидше посприяє ніж зашкодить!

Як раніше повідомляв "Обозреватель", гінеколог розповіла, що потрібно знати майбутній мамі про післяпологову депресію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки