Пора до школи: психолог розповіла, як підготувати дитину до співбесіди
Прийшла весна, а разом з нею, і активна підготовка до школи майбутніх першокласників. Хвилюються всі - і батьки, і діти.
"Обозреватель" попросив дитячого психолога Христину Смаглій підказати, що потрібно робити батькам, щоб дитина не боялася співбесіди.
"Дитина підходить до важливого етапу життя, тому деяка тривога в цій ситуації цілком нормальна", - говорить експерт, і нагадує, що стан дитини багато в чому залежить від того, що відчувають, і як поводяться самі батьки.
"У цьому віці діти не мають здатність дивитися на свої навички, здібності, риси особистості зі своєї точки зору, їх самооцінка цілком і повністю залежить від дорослих, які їх оточують. Тому, питання до вас - ви вірите в свою дитину? Навіть якщо ви турбуєтеся і сумніваєтеся, важливо дитині транслювати свою впевненість, не обговорювати свої страхи з іншими дорослими в його/її присутності, а, навпаки, говорити про свою впевненість у тому, що вам вдасться потрапити в обрану школу", - пояснює Христина.
Читайте: "Нещасні школярі!" Український письменник кинув виклик системі
Крім того, психолог зазначає, що не потрібно акцентувати увагу дитини на те, що це іспит, і він вкрай важливий.
"Підготуйте дитину, розповівши, що ви йдете знайомитися з учителями, що і вони просто хочуть познайомитися з ним, щоб краще знати, чому він хоче навчитися, що вже знає. При цьому важливо розуміти і вам, і сказати дитині, що якщо він чогось не знає, це нормально. Можна програти ситуацію співбесіди вдома, коли в ролі вчителя можете виступити ви, а потім - дитина. При цьому не потрібно заучувати відповіді на питання, краще розмовляти про все у вільній формі: про сезони, про тварин і комах, про бабусь і дідусів", - радить психолог.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені з'ясували, як впливає на емоційний стан дотик педагогів до учнів.