Вчені пояснили, чим небезпечний сон на спині під час вагітності

7,8 т.
Вчені пояснили, чим небезпечний сон на спині під час вагітності

Сон на спині на пізніх термінах вагітності в чотири рази збільшує ризик смерті дитини під час пологів.

Про це пише видання stuff, розповідаючи про результати дослідження вчених з Оклендського університету (Нова Зеландія).

Під час дослідження експертами було опитано більше 700 жінок, які нещодавно стали матерями. Учених цікавило, в якій позі вони вважали за краще спати в третьому триместрі вагітності. Проаналізувавши отримані дані дослідники виявили, що сон на спині на останніх місяцях вагітності в 3,7 разів підвищує ризик мертвонародження. А ось що стосується сну на боці, то в цьому випадку ризик знижується на 9%.

Відео дня

"Наші висновки мають сенс, оскільки сон на спині на пізніх термінах вагітності пов'язаний з фізичними ефектами, які можуть поставити під загрозу добробут дитини. Справа в тому, що в такому положенні у жінки зменшується приплив крові до матки, що, в свою чергу, знижує рівень кисню у дитини. Крім того, сон на спині загрожує порушеннями дихання - хропінням і обструктивним апное - що також веде до ускладнень під час вагітності", - прокоментував результати дослідження професор Леслі МакКоуен.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені з'ясували ще одну причину розвитку аутизму у дитини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки