Як швидко заспокоїти немовля: п'ять корисних порад від педіатра

21,0 т.
Як швидко заспокоїти немовля: п'ять корисних порад від педіатра

Американський педіатр Харві Карп вважає, що для того, щоб швидко заспокоїти немовля, що плаче, достатньо створити комфортні умови, за відчуттями близькі до тих, які він відчував перебуваючи у мами в животику.

Педіатр розповідає про п'ять своїх методик, однак зазначає, що використовувати всі п'ять зовсім не обов'язково - достатньо вибрати ту, яка найкраще справляється зі своїм завданням і подобається, як вам, так і вашому малюку.

Сповивання

Так, багато сучасних мам вже давно відмовилися від цього методу, оскільки він сковує рухи і не дає дитині нормально розвиватися. Однак у випадку зі швидким методом заколисування - йому немає рівних. Доктор Карп вважає, що під час сповивання малюк почуває себе комфортно і природно, так само, як це було в маминому животику, коли він перебував в міцних "обіймах" матки.

Відео дня

Сон на боку або на животику

На думку педіатра саме в цих позах немовлята заспокоюються набагато швидше. Якщо малюк вимагає залишатися на руках у мами чи тата, можна покласти його до себе на руку, животиком вниз - це також допоможе швидко заколисати малюка.

Білий шум

Вже давно доведено, що однотонний, неголосний шум побутових приладів (шипіння телевізора або радіо, витяжка, фен) діють на немовлят заспокійливо. Але Харві зазначає один важливий момент - у міру того, як заспокоюється дитина, потрібно зменшувати гучність шиплячого приладу, інакше ви ризикуєте домогтися нової хвилі плачу.

Заколисування

Цей метод, як і сповивання, багато батьків відкидають, боячись привчити дитину до рук. Але американський педіатр наполягає на тому, що для дитини до трьох місяців - це дуже важливо, оскільки будучи в утробі матері вона звикла до похитувань. Тому заколисування має бути схожим - рухи дрібними та мірними.

Задоволення смоктального рефлексу

Метод, який, безперечно, найбільш популярний серед мам - більшість дітей засипають за допомогою грудей, пляшечки з сумішшю або просто соски. А доктор Карп ще рекомендує не забороняти дитині смоктати палець, якщо вона проявляє таке бажання - оскільки це теж дуже її заспокоює.

Поділитися своїм досвідом або запитати поради у інших батьків, ви можете на нашому форумі та сторінці в соціальній мережі Facebook.

Читайте також на нашому сайті про те, як правильно відлучити від грудей, не зашкодивши здоров'ю мами.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки