Вчені назвали головну користь грудного вигодовування

8,3 т.
Вчені назвали головну користь грудного вигодовування

Грудне вигодовування впливає на імунітет дитини, здорову мікрофлору його організму, а також на рівень IQ.

Американські біологи стверджують, що грудне молоко містить в собі безліч імунних клітин, що захищають дітей від мікробів і допомагають їм "налаштувати" їх власний імунітет, а також впливають на роботу мозку, пише JAMA Pediatrics.

Дослідження показують, що грудне молоко і сам процес годування несе величезну користь для дітей. Воно покращує роботу імунітету і нормалізує мікрофлору кишечника немовлят, підвищує їх IQ в майбутньому і робить їх більш пристосованими до життя.

Відео дня

Згідно з даними ВООЗ, приблизно 800 тисяч дитячих смертей можна було б уникнути, якби жінки самостійно годували своїх дітей в перші півроку після їх народження.

Медики підкреслюють, що в грудному молоці присутні не тільки "мертві" білки, жири і вуглеводи, а й цілком живі клітини матері. Зокрема, воно містить в собі велику кількість особливих імунних тілець, так званих вроджених лімфоїдних клітин, частина яких осідає в кишечнику малюка, а решта - проникають в його організм.

Ці клітини самі по собі можуть боротися з інфекцією і одночасно вони "навчають" інші імунні тільця реагувати на мікробів і інші загрози.

Крім того, є в ньому і клітини-макрофаги, які безпосередньо відповідають за боротьбу з інфекціями і допомагають матері захищати себе і дитину від зараження.

Раніше "МедОбоз" розповідав, чому не можна годувати дитину грудьми занадто довго.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки