МоваЯзык

/ Новини медицини

Порятунок знайдено: вчені створили гель, що вбиває зубний біль

Американські вчені створили гель, який відновлює покриття емалі і позбавляє від зубного болю.

"Білок MMP-20 виділяється на ранніх стадіях формування емалі. Він "розрубує" інші білки під час кристалізації емалі, що, разом із дією інших ферментів, дозволяє клітинам, які виробляють емаль, очищати кристали і виділяти більше цього біомінералу, найтвердішої частини людського тіла", - розповіла біолог Джанет Морадіан-Олдак з університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі, передає "РІА Новини".

Експерименти з клітинами таких гризунів показали, що MMP-20 відіграє критичну роль в очищенні зерен майбутньої емалі від "обривків" інших білків, що беруть участь у процесі біомінералізації зубів. Це дозволяє використовувати MMP-20, в комбінації з сумішшю двох інших речовин - амелогеніна і хітозану - для заповнення тріщин і невеликих порожнин у зубах, що виникли в результаті карієсу, штучним аналогом емалі.

За словами Морадіан-Олдак, її науковій групі, у співпраці з авторами іншої статті, які вивчали амелогенін і хітозан, уже вдалося створити пробні версії гелю, який би виконував подібні функції. Зараз ця розробка перебуває на стадії передклінічних випробувань, і вчені сподіваються швидко перейти до клінічної фазі.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що в США медики випадково зупинили процес старіння.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини