МоваЯзык

/ Новини медицини

La Repubblica: епідемію діабету потрібно взяти під контроль

Цукровий діабет часто називають епідемією третього тисячоліття. Досить подивитися на цифри - в одній тільки Італії налічується близько 4 мільйонів людей, які страждають на це хронічне захворювання (з них понад 90% - на цукровий діабет 2 типу), яке характеризується нездатністю організму самостійно повертати концентрацію цукру в крові на нормальний рівень.

Як повідомляє італійське видання La Repubblica, до цього числа також варто додати близько мільйона чоловік, які не знають про свій діагноз. Крім того, згідно з оцінками, в Італії налічується близько 3,6 мільйона людей, які мають труднощі в підтримці нормального рівня цукру в крові, що в більшості випадків є лише прелюдією до розвитку діабету другого типу. Фактично, близько 9,2% населення Італії стикається з проблемою нормалізації і контролю рівня цукру в крові.

Прогнози також невтішні: якщо зростання захворюваності триватиме такими ж темпами, через 20 років кількість італійців з діагнозом "діабет" досягне 6 мільйонів осіб, що матиме величезні наслідки для суспільного добробуту, як соціального, так і економічного. Досить сказати, що на надання медичної допомоги людям, хворим на діабет, в Італії щорічно йде 15 млрд євро. Захворювання також завдає непрямі збитки в розмірі близько 12 мільярдів євро, в основному через передчасний вихід на пенсію та лікарняні.

В цілому, ці цифри вражають. Але не менш тривожною є статистика за іншою формою захворювання, цукрового діабету першого типу, на який в Італії страждають 250 тис. осіб, що робить його найбільш поширеним серед рідкісних захворювань. Воно викликається аутоімунної реакцією, яка руйнує бета-клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін, необхідний для введення глюкози в клітини організму.

Цукровий діабет 1 типу частіше починається в перші 30 років життя, і кожен рік в Італії реєструють близько 5 тисяч нових випадків. Люди, хворі на діабет, можуть жити майже нормальним життям до тих пір, поки їм вдається контролювати рівень цукру в крові.

Якщо ж це не вдасться, то хвороба може призвести до різних ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання (інфаркт, інсульт, атеросклероз), проблеми з очима (діабетична ретинопатія і катаракта), невропатії (пошкодження периферичної нервової системи), нефропатія та втрата кінцівок.

Але проблемою для багатьох пацієнтів є самостійне вимірювання рівня глюкози в крові.

Згідно з дослідженням, проведеним в 3-х європейських країнах, в тому числі і в Італії, більш ніж 40% респондентів знаходять скрутними різні заходи боротьби з діабетом, зокрема, контроль харчування (44%), вживання інсуліну (42%) і моніторинг рівня глюкози в крові (29%).

І хоча всі обізнані про ризики захворювання, пацієнти не завжди дотримуються рекомендацій по відстеженню рівня цукру: більшість з них (71%) робить це не більше трьох разів на день, тому що вважає нудним (28%), таким що обмежує свободу (25%) і нервовим (25%) заняттям. Нарешті, майже половина респондентів вважають необхідність постійно колоти палець реальною перешкодою для регулярного контролю рівня цукру в крові.

Крім того, дослідження показало, що за останні 12 місяців хворі в середньому пережили 10 гіпоглікемічних і 14 гіперглікемічних криз, і 40% з них заявили, що щонайменше один раз були госпіталізовані. Сім з десяти пацієнтів побоюються, що гипогликемический або гіперглікемічний криз трапиться з ними через несправність глюкометра, в той час як 46% вважають, що проблемою може стати відсутність контролю в нічний час. Більшість хворих (понад 50%) сподіваються, що в майбутньому досконаліші глюкометри дозволять їм відчувати себе вільніше і краще контролювати своє життя.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше австралійські вчені винайшли штучну підшлункову, яка зможе вимірювати рівень цукру в крові людини і назавжди вирішити проблему діабету.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Місце
Тег
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини