Експерти озвучили новий список продуктів, що викликають рак і генні мутації

24,8 т.
Експерти озвучили новий список продуктів, що викликають рак і генні мутації

Експерти Європейського агентства з безпеки продуктів харчування (European Food Safety Authority - EFSA) озвучили список продуктів, які викликають рак. Згідно докладу організації, непоправної шкоди організму завдає речовина, яка природним чином присутня у багатьох продуктах - акриламід.

Найвищі дози цієї речовини, яка також присутня в тютюновому димі, виявлені в смаженій картоплі, каві, печиві, крекерах, хрусткому і м'якому хлібі.

Акриламід - хімічна речовина, яка утворюється в крохмалистих продуктах харчування при дії високої температури приготування їжі (смаження, випічки, а також промислової переробки при + 120° і при низькій вологості).

Після вживання з їжею, акриламід всмоктується з шлунково-кишкового тракту і розподіляється по всіх органах і метаболізується. Внаслідок цього процесу в організмі виділяється речовина, яка є найбільш вірогідною причиною генних мутацій і появи пухлин (доведено при дослідженнях на тварин).

Відео дня

Як повідомляв "Обозреватель", раніше онкологи склали список найкращих ліків від раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки