МоваЯзык

/ Новини медицини

Медики заявили, що раком можна заразитися: з'явився перший пацієнт

У США медики зафіксували перший в історії випадок зараження людини раком. Вчені обстежили пацієнта і знайшли пухлини, схожі на рак, але занадто маленькі для ракових клітин людини. З'ясувалося, що ці пухлини передалися від карликових стрічкових ціп'яків.

Дослідження показало, що ракові клітини, які виникли в паразиті "карликовий ціп'як" (Hymenolepis nana), перейшли в організм господаря - 41-річного чоловіка, імунітет якого був ослаблений ВІЛ-інфекцією, - передає Naked Science.

Так, спочатку пацієнт звернувся до лікаря зі скаргами на лихоманку, кашель, втому і втрату ваги - всі ці симптоми зберігалися протягом декількох місяців. Дослідження показало, що у пацієнта пухлини в легенях, печінці, надниркових, лімфатичних вузлах. Нарости мали вигляд ракових пухлин, але ракові клітини були занадто маленькими для ракових клітин людини.

Коли вчені провели аналіз ДНК, то результати їх вразили. Виявилося, що ракові клітини передалися людині від карликових стрічкових черв'яків - карликового ціп'яка. Відомо, що рак іншим тваринам можуть передавати собаки, тасманійський диявол і молюски, але це перший випадок "зараження" раком від паразитів людини, - говорять учені. Результати дослідження викликали побоювання медиків: люди з ослабленою імунною системою піддаються ризику захворіти на подібного роду рак. Особливо високий ризик у менш розвинених країнах, де широко поширений карликовий ціп'як.

"Ми були вражені, коли знайшли цей новий тип раку, який передається людині від стрічкових черв'яків. Це рідкість, але, тим не менш, цей паразит поширений у всьому світі, і мільйони людей страждають на захворювання типу ВІЛ, ящопослаблюють їхню імунну систему. Це, безумовно, заслуговує вивчення", - розповіли вчені.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені знайшли вітамін, що знижує ризик захворіти на рак.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини