Названий вид спорту, який допоможе відновитися після інсульту

16,7 т.
Названий вид спорту, який допоможе відновитися після інсульту

Вчені зі Швеції з'ясували, що верхова їзда може допомогти відновитися пацієнтам, які пережили інсульт.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Під час дослідження командою вчених були вивчені дані 123 чоловіків і жінок у віці від 50 до 75 років, які постраждали від інсульту між 10 місяцями і п'ятьма роками раніше. Учасникам дослідження випадковим чином була призначена терапія ритмом і музикою, заняттями з верхової їзди і звичайне медичне відновлення.

Не дивлячись на те, що верхова їзда не всім дається просто, і багато учасників дослідження побили свої руки і ноги, результат експерименту показав, що стан здоров'я у них покращився на 10%. При цьому, стан людей, які брали участь у заняттях ритмікою і музикою, покращився тільки на 5%, а ось учасники третьої групи знизили свої показники на 0,5%.

Відео дня

Читайте: Інсульт: причини, симптоми, діагностика та лікування

Що стосується більш тривалих даних, то з'ясувалося, що близько 56% пацієнтів, які практикували верхову їзду, спостерігали за позитивними змінами протягом не менше 6 місяців після завершення занять.

На думку вчених, верхова їзда настільки успішна, з тієї причини, що під час занять хитання спини коня створює сенсорний досвід, який дуже схожий на звичайну людську ходу, нагадує їм відчуття ходіння і балансування.

"Це невелике, але цікаве дослідження, воно передбачає, що терапія з верховою їздою, або ритмічною ходьбою може поліпшити сприйняття пацієнтами свого одужання навіть через роки після їхнього інсульту. Обидва типи терапії включають у себе безліч різних видів стимуляції, наприклад, балансу і позі, чинним одночасно. Тому було б непогано побачити більші дослідження, у яких буде розглянуто, як ці різні стимули можуть працювати разом або поодинці, щоб допомогти людям оговтатися від інсульту", - прокоментував результати дослідження доктор Шамім Квадір.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", названий овоч, здатний допомогти при лікуванні діабету.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки