МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені розповіли про головну небезпеку цукрозамінників

Цукрозамінники, які використовуються як низькокалорійний аналог природного продукту, дійсно призводять до переїдання. До такого висновку дійшли австралійські вчені після експерементів на плодових мушках і мишах із використанням сукралози (інтенсивного термостабильного підсолоджувача).

Про це повідомляє "Лента.ру" з посиланням на EurekAlert!

Експерименти показали, що вживання цукрозамінників призводить до виникнення в нервовій системі тварин сполук, відповідальних за недостатнє сприйняття калорійності простих вуглеводів (природного цукру). Таким чином, мушки і миші, споживаючи їжу, недооцінюють її калорійність і переїдають.

Експерименти на плодових мушках, під час яких вони вживали цукрозамінник, проводилися упродовж п'яти діб. За цей час калорійність споживаної ними їжі зросла на 30 відсотків. Досліди на мишах проводилися протягом тижня. За цей час тварини також продемонстрували збільшення калорійності раціону.

Дослідники виявили, що штучні підсолоджувачі сприяли гіперактивності, безсонню і зниженню якості сну. Такі ж симптоми спостерігаються, як показали інші вчені, при голодуванні.

Згідно з раніше проведеним дослідженням колег вчених, вживання сукралози людьми, що мають надлишкову масу тіла, не призводить до її збільшення, порівняно з тими, хто вживає цукор у великих кількостях.

Як повідомляв "Обозреватель", у ВООЗ визначили добову норму цукру.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини