МоваЯзык

/ Новини медицини

Учені розповіли, чому людину "мучить совість"

Російські вчені визначили, що докори сумління, які часто відчувають люди, є однією з основних характеристик нормальної роботи мозку.

"Совість ми розуміємо, як механізм самоконтролю людини, яка не дозволяє насолоджуватися власною брехнею. Ми показали, що совість у будь-якому випадку працює. "Муки совісті" існують. Детектор помилок всередині мозку не дозволяє сприйняти брехню за правду - так працює мозкова система в умовах свідомої брехні", - розповів старший науковий співробітник лабораторії нейровізуалізації Інституту мозку людини Максим Кірєєв, передає "Інтерфакс".

При цьому вчений спростував думку про те, що раніше дослідники нібито знайшли в мозку людини "точку совісті". "Якщо ми говоримо про мозок, то мова завжди йде про системи. Немає такої точки, яка за щось би відповідала", - зазначив Кірєєв.

Зі свого боку, директор Інституту мозку людини Святослав Медведєв зазначив, що відчуття совісті притаманне всім людям, чия нервова система нормально функціонує.

"Совість є у всіх. Вона лише спирається на різні матриці того, що таке правильно. Як говориться в афоризмі, "совість ніколи не заважала нам здійснювати погані вчинки, але вона заважала нам насолоджуватися ними", - сказав Медведєв.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені визначили, як у людини розвивається алкоголізм.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини