Лікарі заговорили про неможливість пересадки голови російському програмісту

16,5 т.
Лікарі заговорили про неможливість пересадки голови російському програмісту

Пересадка голови російському програмісту Валерію Спиридонову неможлива й етично неприйнятна, заявив шведський хірург-трансплантолог Паоло Маккіаріні.

"Як взагалі можна уявити таку операцію? Особисто я думаю, що він злочинець. По-перше, для цього немає ніякої наукової бази. По-друге, це вже щось з області трансгуманізму ... Як взагалі мозок однієї людини зможе раптом почати функціонувати, будучи приєднаним до іншого тіла? Навіть якщо уявити, що він навчився відновлювати розірвані зв'язки між частинами спинного мозку і нервової системи, чому ж ця методика ще не застосовується для лікування паралізованих хворих, наприклад?", - повідомив лікар, передає "Газета".

Відео дня

Трансплантолог також додав, що Спиридонов - швидше за все, не усвідомлює всієї небезпеки, якій себе піддає. На думку Маккіаріні, дозволяти подібну операцію на сьогоднішній момент не можна, так як вона етично неприйнятна.

ЧИТАЙТЕ: Вчені розкрили секрет найзагадковішого предка людини

Паоло Маккіаріні - професор, один з піонерів регенеративної медицини в світі. Він одночасно є вченим-біологом та чинним хірургом-трансплантологом, і в даний час займає пост професора регенеративної хірургії в Каролінському Інституті Швеції.

Як повідомляв "Обозреватель", італійський нейрохірург розбурхав світову громадськість заявою, що візьметься вперше в історії людства провести трансплантацію голови. Операцію вже призначили на грудень 2017 року.

ЧИТАЙТЕ: Еволюція підказала вченим, чому людина любить лінь

Стати пацієнтом лікаря вирішив програміст з Росії Валерій Спиридонов, який страждає від важкої хвороби - спінальної аміотрофії Вердінга-Гоффмана. Пацієнти з таким діагнозом, як правило, не доживають і до 20 років.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки