Дівчинка з Бангладеш може бути першою жінкою із синдромом "людини-дерева"

18,6 т.
Сахана Хатун

Дівчинка з Бангладеш Сахана Хатун може стати першою жінкою в історії, яка страждає від синдрому "людини-дерева".

Перша бородавка, схожа на кору дерева, виросла на обличчі 10-річної Сахани чотири місяці тому, повідомляє ВВС.

Спершу її батько не дуже переживав, проте коли бородавки почали поширюватися, він злякався і поїхав до столиці Бангладеш Даки шукати допомоги у лікарів.

Фото - AFP

Якщо її діагноз підтвердиться, то вона буде зарахована до невеликої групи людей у світі з розладом шкіри, наукова назва якого звучить як епідермодісплазія веруціформна Левандовського-Лютца - epidermodysplasia verruciformis.

Відео дня

Тільки кілька людей у світі мають такий діагноз, і всі вони - чоловіки.

Читайте: Рідкісне захворювання: 17-річну американку назвали найпотворнішою у світі - фото

"Ми дуже бідні. Сахана втратила матір, коли їй було 6 років. Я сподіваюся, що лікарі зможуть видалити бородавки на милому обличчі моєї дочки", - сказав батько нещасної.

Фото - AFP

Фото - AFP

У деяких хворих синдром супроводжується величезними незручностями: одна людина 10 років не могла доторкнутися до дружини і дитині. Кожна рука Абула Баджандара була покрита наростами, які важили 5 кг. Бородавки росли також у нього на ногах, внаслідок чого він нагадував дерево.

Фото - AFP

Як повідомляв "Обозреватель", 27-річний Абул Баджандар став першим бангладешцем, якому поставили цей діагноз. Він пережив 16 окремих операцій у лікарні медичного коледжу Даки і в кінці може знову користуватися своїми руками і обіймати рідних.

Лікарі сподіваються, що Сахана страждає від менш агресивної форми захворювання і зможе одужати набагато швидше.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки