Лікарі знайшли причину ожиріння і розвитку астми у дітей

6,0 т.
Лікарі знайшли причину ожиріння і розвитку астми у дітей

Фінські вчені визначили, що лікування дітей макролідними антибіотиками збільшує ризик розвитку астми та ожиріння. Ліки зменшують кількість бактерій і заважають розвитку мікрофлори кишечника, на відновлення якої, після прийому таких ліків, потрібно більше року.

Особливу небезпеку становлять макроліди, які відносяться до числа найменш токсичних антибіотиків і зазвичай використовуються для лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів. Застосування цих лікарських препаратів на початку життя дитини перешкоджає нормальному розвитку мікрофлори кишечника. А діти, що пройшли повторне лікування макролідами (азитроміцином або кларитроміцином) у перші два роки життя, можуть зіткнутися з підвищеним ризиком захворювань: запаленням кишечника, астмою і ожирінням, - пише Naked Science.

Читайте: Медики пояснили, чому на дієті не зменшується зайва вага

"Вважається, що відновлення мікрофлори кишечника після курсу антибіотиків триває більше року. Якщо дитина проходить повторні курси антибіотиків протягом перших років, мікробіота не встигає повністю відновитися", - розповів Катрі Корпела з Університету Гельсінкі.

Мікрофлора дітей, які брали макролідні антибіотики (азитроміцин або кларитроміцин) протягом останніх двох років, відрізнялася від нормальної. Чим менше часу пройшло після використання макролідів, тим більше було аномалій в мікробіоти.

Читайте: Медики мають намір подолати ожиріння таблетками з фекаліями

Як повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли у дітей небезпечну хронічну хворобу.