Експерт назвав причини гальмування реформи охорони здоров'я в Україні

5,2 т.
Експерт назвав причини гальмування реформи охорони здоров'я в Україні

Основними причинами гальмування реалізації реформ в Україні, в тому числі реформи охорони здоров'я є бюрократія і корупція.

Про це в ході прямого ефіру на "Обозревателе" заявив глава правління благодійного фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей.

За його словами, концептуально стратегія реформування у сфері охорони здоров'я України була підписана більше року тому. Вона була розроблена БФ "Пацієнти України" спільно з 12 експертами з усього світу.

"З цієї стратегії в 2015 році потрібно було виконати три мети. Передати закупівлі міжнародним організаціям, для того, щоб розвантажити Міністерство охорони здоров'я, і ??по суті викорінити з цієї області корупцію. Друге - це лібералізувати і зробити більш відкритим фармринок, щоб медикаменти стали дешевшими і якіснішими, ну і третє - щоб Україна перейшла з концептуальної форми фінансування, коли ми оплачували койку, до форми, коли ми будемо оплачувати пряму послугу людині ", - зазначив Дмитро Шерембей.

Відео дня

Як сказав глава правління благодійного фонду, впровадження цих цілей вже на першому етапі дало б можливість ефективніше використовувати державні кошти. Але поки з цих цілей в Україні вирішили впровадити лише одну.

"Завдяки титанічним зусиллям - в Україні проникла опція міжнародних закупівель. І в 2016 році, по суті абсолютно всі програми МОЗ, а це 4,5 млрд. гривень на даному етапі, будуть витрачені міжнародними організаціями, через них будуть закуплені препарати для всіх програм лікування в Україні. Це означає, що на ці препарати не буде накладено такий тягар як податки, як поняття прибутку - по суті не один чиновник не покладе собі жодної копійки в кишеню ", - підкреслив Дмитро Шерембей.

На його думку, основна причина гальмування впровадження реформ в Україні є державний сектор.

"Вся ось ця бюрократія, корупційні відносини, все це є гальмом реформ, у тому числі у сфері охорони здоров'я України", - сказав він.

Як повідомляв "Обозреватель", глава МОЗ Олександр Квіташвілі розповів про головні зміни в медицині України, зокрема про заплановані реформи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки