В Україні зафіксували сильний спалах небезпечної хвороби

31,7 т.
В Україні зафіксували сильний спалах небезпечної хвороби

В Україні різко зросла кількість людей, інфікованих на кір. Порівняно з даними за минулий рік захворюваність збільшилася в 20 разів.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила лікар з Одеської області Олена Кузарі.

"За даними МОЗ випадки захворювання зареєстровані в 15 областях, в основному - це діти, підлітки та особи молодого віку 25-30 років. Зростання захворюваності на кір почалося з кінця квітня 2017 року і пов'язане з низьким рівнем вакцинації в країні з накопиченням невакцинованого прошарку населення", - пише фахівець.

Відео дня

Також вона зазначила, що найближчим часом прогнозується подальше зростання захворювання на кір, у зв'язку з початком активного курортного сезону.

На сьогодні найбільша кількість хворих - в Одеській області та Прикарпатті.

Нагадаємо, кір - це гостре вірусне захворювання. Інкубаційний період складає - 9-17 днів. Основні клінічні ознаки - підвищення температури, кон'юнктивіт, нежить, кашель, специфічні висипання, які починаються на обличчі і спускається вниз, іноді блювота і пронос.

Найкращим захистом від хвороби є своєчасна вакцинація. Тому, МОЗ закликає українців вакцинувати своїх дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", МОЗ назвав головну причину спалаху кору в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки