МоваЯзык

/ Новини медицини

Чому нам буває холодно: шукаємо причини всередині організму

Відчуття холоду хоча-б раз відчував кожен із нас. Якщо це пов'язано з температурою на вулиці - все зрозуміло. Але іноді холод відчувається навіть у звичних умовах. Про що це може говорити? Дізнайтеся можливі причини в матеріалі "МедОбоза".

Анемія

Одна з причин, чому ми можемо відчувати холод - це анемія. Вона виникає, коли у нас у крові недостатня кількість еритроцитів, щоб забезпечити наш організм необхідним киснем. Особливо холодними стають при цьому пальці, кінчик носа, мочки вух. При цьому ми будемо відчувати себе слабкими, втомленими, відчувати запаморочення, задишку. Визначити причину анемії і знайти оптимальне лікування допоможе тільки лікар.

Гіпотиреоз

Це знижена функція щитовидної залози і недостатній синтез її гормонів. Таке порушення робить людину особливо чутливою до зниження температури повітря. З інших симптомів - сухість шкіри, набір ваги, періодичні запори. Захворювання виникає повільно і поступово. Необхідне дослідження залози і призначення замісної терапії.

Синдром Рейно

При цьому кровоносні судини рук надмірно реагують на холодні температури або стрес. Під час атаки, яка зазвичай триває від декількох хвилин до години, вони звужуються і обмежують кровопостачання. Це може зробити ваші пальці і долоні холодними і затерплими, вони можуть стати білими або синіми. Коли кровотік відновлюється, вони можуть почати поколювати або навіть хворіти. Вчасно розпочате лікування допоможе запобігти ускладненням і позбавить від неприємних симптомів.

Патологія нирок

Захворювання нирок позначаються на їхній головній функції - фільтрації крові та виведенню з організму відпрацьованих речовин. Якщо токсини будуть накопичуватися в організмі - це може спричинити за собою серйозні наслідки, зокрема порушення терморегуляції. Особливість цього порушення - на дотик шкіра людини тепла, але сама вона відчуває сильний холод.

Діабет 2 типу

Якщо у вас є це захворювання, у вас також може бути анемія і проблеми з нирками і кровообігом, що може змусити вас відчути холод. Пошкодження нервових закінчень, до яких також призводить діабет, знижують чутливість і також дають помилкове відчуття холоду. Підтримання нормального рівня цукру в крові дозволить уникнути і цього відчуття і серйозних ускладнень діабету.

Хвороба периферичних артерій

При цій патології відбувається звуження судин нижніх кінцівок. Порушений кровообіг і венозний застій супроводжуються відчуттям холоду в ногах, а ще болю і печіння. Порівняйте обидві ноги - якщо одна з них більш холодна на дотик, швидше за все у вас є ця патологія.

Анорексія

Це розлад харчової поведінки, яке призводить вас до різкого скорочення кількості калорій і може критично знизити вагу. Відсутність шару жиру в організмі може постійно викликати у вас відчуття холоду, особливо в руках і ногах. Цей стан може бути небезпечним для життя. Поговоріть з лікарем, якщо ви вважаєте, що у вас або вашого близького такий розлад.

Грип

Це викликано вірусом, який вражає ваше тіло, включаючи ніс, горло і легені. Ви можете відчувати високу температуру і озноб разом з головним болем, м'язовим болем, кашлем і слабкістю. Це може бути небезпечним, особливо для дітей і літніх людей. Вчасно провакцинуйтеся проти грипу, щоб зберегти здоров'я і тепло.

Периферична нейропатія

Якщо ваші ноги відчувають холод, але не холодні на дотик, це може бути ознакою цього стану. Він часто починається з пальців ніг і піднімається вгору по нозі. Це відбувається, коли травма або патологія супроводжуються ускладненнями у вигляді пошкодження нервів. Одна з головних причин - діабет. Інші причини - інфекційна хвороба, патологія нирок, авітаміноз або інтоксикація.

Дефіцит вітаміну B12

Це може привести до анемії, а також впливає на стан нервової тканини. Ви можете отримати вітамін B12 з м'яса, курки, риби, зернових. Не завжди дефіцит пов'язаний з недоліком елементу в їжі. Це зустрічається при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Ви не отримуєте достатньо заліза

Без потрібної кількості цієї речовини ви можете отримати залізодефіцитну анемію, яка супроводжується відчуттям холоду. Це може бути викликано кровотечею, особливостями харчування. Кращим джерелом є червоне м'ясо, птиця, свинина і риба. Залізо містять хліб і злаки, горох, соєві боби, нут, темно-зелені листові овочі, гречка.

Гіпопітуітаризм

Коли наш гіпофіз виробляє недостатню кількість гормонів, один із симптомів може бути відчуття холоду, або навіть навпаки - спеки. Це пов'язано з порушенням функції гіпофіза - терморегуляції.

Лікарські засоби

При вживанні деяких медикаментів, може виникати відчуття холоду. Наприклад, при прийомі бета-блокаторів, внаслідок зниження частоти серцевих скорочень, може виникати холод у руках і ногах, а також запаморочення, втома, нудота. При появі таких симптомів, слід звернутися до лікаря, для корекції дози препарату, або його заміни.

Вживання алкоголю

При вживанні алкоголю, нам може здатися, що ми зігрілися, але це не так. Ваша температура буде падати, оскільки кров приливає до шкіри і не надходить до важливих органів. Алкоголь також погіршує частину мозку, яка регулює температуру. У морозну погоду це може призвести до обмороження.

Такий простий симптом може зустрічатися при різних станах і захворюваннях. Своєчасне звернення до лікаря дозволить встановити причину дискомфорту і не дозволить захворюванню досягти більш небезпечних стадій.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини