МоваЯзык

/ Новини медицини

COVID-19 в Ізраїлі: тривожна хроніка останніх тижнів

9.7т
Читати матеріал російською

В Ізраїлі продовжує зростати число випадків, викликаних варіантом коронавірусу Delta. Сьогодні генеральний директор міністерства охорони здоров'я Ізраїлю Чези Леві повідомив, що повністю вакциновані дорослі, які контактували з носіями варіанта Delta, повинні будуть дотримуватися карантину.

Такі заходи будуть прийняті попри невисокі цифри у цілому по країні, оскільки необхідно визначити, скільки людей з-поміж вакцинованих заразилося. В інтерв'ю державному телеканалу він повідомив, що 40-50% нових випадків зараження виявлені серед вакцинованих. Ймовірно, це число є приблизними, оскільки міністерство все ще аналізує кейси.

Нещодавно Ізраїль скасував карантинні обмеження, включаючи необхідність носити маску у приміщеннях. Це стало можливим завдяки високому числу вакцинованих (повністю вакциновано приблизно 57% населення Ізраїлю, згідно з даними Університету Джонса Хопкінса) і низькими показниками захворюваності.

Як розвиваються події

Коротке зведення основних подій щодо COVID-19 в Ізраїлі можна побачити у Twitter в акаунті керівника ізраїльської організації охорони здоров'я Clalit Рана Балісера.

Ще 20 червня ситуація в Ізраїлі мала добрий вигляд. Були зняті всі обмеження на носіння масок у громадських місцях і транспорті, за тиждень не зафіксували жодного смертельного результату від коронавірусної інфекції. Однак намітилася тенденція зростання випадків інфікування, переважно серед підлітків, що пов'язано з контактом з завезеними випадками Delta.

Підсумок тижня скасування масочного режиму і недотримання прикордонного скринінгу і правил ізоляції, підведений 22 червня, включав понад 250 кейсів, половина з яких діти, понад 30% дорослих – з-поміж вакцинованих. Серйозні випадки та госпіталізації зафіксовані не були.

COVID-19 в Ізраїлі: тривожна хроніка останніх тижнів

COVID-19 в Ізраїлі: тривожна хроніка останніх тижнів

26 червня Балісер написав, що поки рано робити поспішні висновки щодо ефективності вакцинації. Попри те, що більшість випадків зараження серед дорослих доводиться на вакцинованих, висновки повинні бути узгоджені з часткою вакцинованих серед інфікованих.

Через два дні він підбив деякі підсумки другого тижня повторного спалаху:

  • Число нових випадків як і раніше перевищує 100 кейсів на день.

  • Понад 50% з-поміж всіх інфікованих – діти.

  • Понад 50% дорослих випадків припадає на повністю вакцинованих.

Варіант Delta в Ізраїлі та світі

Приклад Ізраїлю викликає побоювання і підтверджує похмурі прогнози, що варіант Delta може поширюватися навіть у країнах, де велика частина населення була вакцинована. Обнадійливим є факт, що хвороба протікає у легкій формі, що не вимагає госпіталізації.

З усіх варіантів коронавірусу для вакцинованих людей Delta може становити великий ризик. Дослідження показують, що люди, які отримали дві дози, більш захищені, ніж ті, хто отримав лише одну дозу Pfizer і AstraZeneca. Згідно з аналізом, проведеним представниками охорони здоров'я Великобританії, дві дози вакцини Pfizer були ефективні проти Delta на 88%, в той час, як одноразова вакцинація – на 33%. Для початкового штаму ці показники були вищими – 95 і 52% відповідно.

Зростання захворюваності через Delta-варіант відзначається і у багатьох інших країнах. За повідомленням The Telegraph, цей штам становить понад 90% випадків у Великобританії. 26 з 73 випадків смерті, пов'язаних з варіантом Delta, відбулися серед людей, які були повністю вакциновані.

COVID-19 в Ізраїлі: тривожна хроніка останніх тижнів

Частка інфекцій COVID-19, ідентифікованих як Delta-варіант коронавірусу, у Німеччині збільшилася вдвічі. В Африці спостерігається руйнівне відродження: з початку травня кількість випадків захворювання зростає протягом п'яти тижнів поспіль, а в цьому місяці їх зростання склало 21%. 14 африканських країн повідомили про випадки Delta-варіанту.

У зв'язку з цим особливо важливі дані з Ізраїлю: скільки людей серед вакцинованих захворіють, і в якій формі хвороба протікатиме. Це дозволить оцінити ефективність вакцинації та прийняти при необхідності додаткові заходи захисту.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини