МоваЯзык

/ Новини медицини

Лікарі онлайн і новації зі швидкою: що зміниться для українців у 2019-му

Зовсім скоро на українців чекають чергові новації у медичній сфері. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що у 2019 році з державного бюджету буде виділено один мільярд гривень на покращення послуг екстреної допомоги. Планується забезпечити кожну машину GPS-навігатором для швидкого відстеження її перебування диспетчером. Також буде модернізовано обладнання транспорту. Детальніше — у матеріалі OBOZREVATEL.

Спритна "швидка"

У зв'язку із впровадженням нової програми "Централь 103", виклики оброблятимуться вдвічі швидше, а до пацієнта спрямовуватимуть найближчу до нього машину "швидкої". За рахунок цього медична допомога в містах та областях почне працювати оперативніше, що допоможе зберегти не одне життя. Після того, як дана реформа набуде чинності, Володимир Гройсман обіцяв підняти зарплати медпрацівникам для більшої мотивації.

Доступні ліки

З першого квітня ширше розповсюдження отримає і програма "Доступні ліки", яка була затверджена ще у 2017 році. З 2019-го планується залучити до програми більше аптек по всій території України, де список із 261 лікарського препарату можна буде взяти безкоштовно або з незначною доплатою. Це допоможе зробити медикаменти доступнішими для населення.

Навчання лікарів

Прем'єр-міністр оголосив, що реформи стосуватимуться і навчання майбутніх лікарів. Тепер учням 11-х класів доведеться набрати не менше 150 балів на ЗНО з профільних предметів для вступу на такі спеціальності як: "стоматологія", "медицина", "педіатрія".

Більше того, додасться і кілька нових обов'язкових предметів для розділу "Охорона здоров'я" — це біологія або хімія, фізика або математика. Починаючи з 2019 року, студенти-медики третього і п'ятого курсів вперше пройдуть іспит на профпридатність, тобто складуть єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКЕ). Даний іспит в теорії має допомогти викорінити корупцію у вищих навчальних закладах і забезпечити випуск дійсно кваліфікованих лікарів.

Однак реформи стосуватимуться не лише новачків, а й фахівців, що вже працюють у групах "швидкої допомоги". Всі в обов'язковому порядку повинні будуть пройти курс спеціальної підготовки до змін у системі охорони здоров'я.

Лікарі онлайн

Нарешті і до України дійшла система електронних лікарняних. Кабінет міністрів України затвердив створення для них реєстрів, що значно спростить життя: пару хвилин лікар заповнює електронний бланк, засвідчує його своїм цифровим підписом, а пацієнту залишається лише забрати квитанцію з номерком.

Аналогічним шляхом потерпілий на виробництві може отримувати виплати від роботодавця за отримані ним травми. Таке нововведення має значно зменшити черги в лікарнях, зменшити лікарям обсяг паперової роботи і полегшити життя простим людям. Подібну практику вже давно використовують країни Європи, і досить успішно.

Також планується введення електронних медичних карток. Це сторінки в інтернеті, де інформація про здоров'я пацієнтів збиратиметься з усіх установ, де вони проходили лікування (але тільки те, що вважали за потрібне описувати). Доступ до електронної картки матимуть тільки пацієнти і їхні лікарі. Вноситися в карту буде тільки критично важлива інформація, яка допоможе при наданні невідкладної допомоги. Так, замість декількох карток ви матимете одну — електронну, що безумовно зручніше.

МОЗ передбачає, що до початку 2020 року впровадження даної програми буде завершене і увійде у вільне користування.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
1
Коментарі
2
4
Смішно
7
Цікаво
4
Сумно
0
Треш

Блоги медицини