"Доступні ліки": МОЗ розширив список препаратів

13,4 т.
'Доступні ліки': МОЗ розширив список препаратів

Міністерство охорони здоров'я України розширило попередній реєстр препаратів урядової програми "Доступні ліки".

До оновленого переліку увійшов 261 препарат від 46 виробників, з яких 18 - українські, 28 - іноземні. Ці препарати призначені пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальною астмою. Українці зможуть їх отримувати за рецептом лікаря із серпня.

МОЗ визначає точну кількість препаратів, які будуть повністю безкоштовними. 35 уже узгоджено і потрапляють в новий реєстр. Ще 30% - можуть бути додані, якщо протягом 5 днів виробники переглянуть ціни.

Відео дня

У повідомленні сказано, що правила програми "Доступні ліки" стимулюють фармвиробників знижувати ціни на ліки. У новому реєстрі вартість на окремі препарати стала нижчою на 40% і більше. У середньому ціни на препарати знизилися на 6,5%.

Реєстр переглядається двічі на рік: у січні та липні, щоб ціни були актуальними. Новий же перелік буде затверджено на початку серпня.

Раніше MedOboz повідомляв, що можна вимагати безкоштовно в українських аптеках.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки