''Є ризик заразитися'': Супрун розповіла правду про дельфінів

18,4 т.
''Є ризик заразитися'': Супрун розповіла правду про дельфінів

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що дельфінотерапія не лікує і не приносить користі ні людям, ні дельфінам.

"Користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти із грою з собакою або котом", — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Чиновниця посилається на дані наукових досліджень, в яких зазначається, що терапія за участі тварин — це лише підтримка основного курсу терапії, але в жодному разі не методика лікування. Задоволення від купання з дельфінами вважати лікувальним ефектом теж не можна.

Відео дня

Супрун наголосила, що ефект ультразвуку, який видають дельфіни, не досягає навіть мінімального значення для ультразвукової терапії медичних норм.

Також вона спростувала твердження, що дельфінотерапія нешкідлива. За її словами, у дельфінів і людей є загальні інфекційні хвороби (кандидоз, сальмонельоз та інші), тому є ризик заразитися. Особливо тим людям, які мають проблеми зі здоров'ям.

За її словами, думка про те, що дельфінам подобається купатися з людьми, також є помилковою.

"В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин є жахливо тісною консервною банкою", — написала вона.

Супрун нагадала, що дельфіни живуть у солоній морській воді, у неволі ж вони перебувають у звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор.

"Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз'їдається шкіра. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років. Тим часом у дельфінаріях більше половини тварин помирають протягом перших двох років перебування в неволі, а ті, які долають цей термін, живуть у середньому 6 років", — додала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розвіяла популярний міф про народні ліки від грипу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки