Менше цукру, більше лимонів: Супрун дала 5 порад щодо лікування болісної хвороби

34,4 т.
Менше цукру, більше лимонів: Супрун дала 5 порад щодо лікування болісної хвороби

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун дала кілька корисних порад, які допоможуть уникнути утворення каменів у нирках.

"Пацієнти, які хворіли на сечокам'яну хворобу та хоч раз у житті пережили виведення каменів із нирок, навряд чи захочуть повторити такий досвід. Кальцій та оксалати (щавлева кислота) чи фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватись в нирках, якщо їхня концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються та буквально формують "камені", - зазначила Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Вони можуть зміститися і просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі. За словами Супрун, правильне лікування може призначити тільки лікар, тому не можна займатися самолікуванням у домашніх умовах.

Пийте воду

"Ризик утворення каменів у нирках майже вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Їхні нирки постійно відкачують воду назад у кров, і виводять дуже концентровану сечу. Слідкуйте за харчуванням", - зазначила Супрун.

Читайте: "Природний процес": Супрун розвінчала черговий міф про проблему зі спиною

Менше солі і цукру, більше овочів і фруктів

"Що більше солі ми споживаємо, то більше кальцію виходить із кісток. Максимально рекомендована добова норма - 5 грамів, а це приблизно 1 чайна ложка. Зважайте на сіль, що вже додана до готових страв та продуктів", - додала вона.

Менше цукру, більше лимонів: Супрун дала 5 порад щодо лікування болісної хвороби

За словами Супрун, потрібно обмежити в раціоні білки тваринного походження, через надмірне вживання яких підвищується рівень сечової і фосфорної кислоти в організмі. Людям середнього віку потрібно споживати білок із розрахунком 0,6-0,8 г/кг маси тіла в день. Він повинен бути не тільки тваринним, а й рослинного походження. Приймати в кілька прийомів їжі. Вегетаріанцям, спортсменам, людям похилого віку та вагітним жінкам і молодим матерям слід їсти до 1,6-2 г/кг на добу.

Їжте лимони

"Вода з лимонним соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі. Лимонна кислота не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою", - пояснила Супрун.

Відмовтеся від паління

"Цигарки є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, зокрема і в нирках. Що менше крові надходить до нирок - то вони гірше працюють", - заявила вона.

Займайтеся спортом

Фізичні навантаження нормалізують тиск і покращують мікроциркуляцію крові в нирках, а також зменшують ризик хронічних хвороб.

Менше цукру, більше лимонів: Супрун дала 5 порад щодо лікування болісної хвороби

"Пам’ятайте, що самолікування - не той шлях, який допоможе вам швидше одужати. Якщо вас періодично турбує сильний чи гострий біль в області попереку та є труднощі з сечовипусканням, інколи підвищується температура чи виникає нудота - у жодному разі не відкладайте візит до лікаря", - підсумувала Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун заявила, що при хворому горлі корисно їсти холодну їжу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки