МоваЯзык

/ Новини медицини

Київ може залишитися без швидкої допомоги: медики б'ють на сполох

З швидкої допомоги Києва за останні місяці звільнилися сотні медпрацівників, яких немає ким замінити. Головна причина - низькі зарплати. Лікарі кажуть, що якщо ситуація не зміниться, то до жителів Києва незабаром не буде кому їхати за викликом 103.

Про це йдеться в сюжеті програми "Кворум" на ObozTV.

Журналісти ObozTV побували в Центрі первинної медико-санітарної допомоги Києва, куди надходять дзвінки з номера 103. Працівники Центру кажуть, що тут є швидкі, ліки і медобладнання - не вистачає тільки грошей на оплату медперсоналу.

"У нас оклад лікаря вищої категорії 4000 грн. У лікаря, який тільки прийшов після інституту - 3200", - розповіла старший лікар Центру Наталія Стахова.

За її словами, з 1 січня по 15 березня на швидкій Києва звільнилися майже 300 осіб - 67 лікарів та 226 фельдшерів.

"Це медпрацівники. За цей час прийшли тільки п'ять осіб - вони щойно закінчили вуз, перебувають на стажуванні і не знають, чи будуть працювати, оскільки зарплата низька", - зазначила лікар.

Стахова розповіла, що реформи в Україні чекали давно, але не в тому вигляді як її подають політики.

"Якщо наше міністерство і Кабінет міністрів, до яких ми постійно звертаємося, нас не почують, це призведе до руйнування. Людина, яка зателефонує на 103, не зможе отримати кваліфіковану медичну допомогу, консультацію лікаря по телефону, і до неї вже ніхто не зможе виїхати", - заявила вона.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше член Асоціації сімейних лікарів Києва Юрій Зінчук повідомив, що майже 70 тисяч українських лікарів були змушені виїхати за кордон через низькі зарплати в Україні.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Новини Києва та Київської області" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
3
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини