Комарі заражають українців небезпечною інфекцією: як захиститися

Лікар

Зовсім недавно багато хто був упевнений, що на природі потрібно побоюватися тільки кліщів. Але з'ясувалося, що уникати зустрічі необхідно і з комарами. Оскільки ці комахи виявилися рознощиками небезпечної хвороби - дирофіляріозу.

MEDOBOZ з'ясував, як уберегти себе від фатального укусу і як вчасно виявити захворювання.

Читайте: Переносять кліщі: в Україну прийшла смертельна інфекція

Комарі заражають українців небезпечною інфекцією: як захиститися

Чому дирофіляріоз небезпечний?

"Дирофіляріоз - це не вірус, як багато хто може подумати. Це паразитарна інфекція, яка найчастіше зустрічається у собак і котів, проте людині вона також не чужа. Переносником інфекції є комарі, які передають інфекцію під час укусу", - пояснила сімейний лікар Наталія Деменко.

Відео дня

За її словами, назва хвороби перекладається з латині як "зла нитка".

"Це пов'язано з тим, що зовні гельмінт нагадує довгу нитку білого кольору. Личинки освоюються під шкірою, де розвиваються (в довжину черв'як може досягати 13-30 см і 0,03-1,2 мм в ширину) і творять свої "темні" справи", - розповіла терапевт Наталя Гордієнко.

Після укусу інфікованого комара, захворювання проявляється далеко не відразу. Інкубаційний період може затягнутися від місяця до року, а перші ознаки будуть більше нагадувати ліпому, кісту і ін.

"Першими ознаками дирофіляріозу є утворення під шкірою або слизовою оболонкою червоної припухлості, що зудить и болить. Вона нагадує невелику пухлину. Також на ряду з цим може з'явитися слабкість, головний біль, нудота, підвищення температури", - розповіла Деменко.

За її словами, найбільш улюблені місця паразитів - очі, обличчя, шия і торс, руки, молочні залози, ноги і мошонка. Однак вони можуть вражати і внутрішні органи - серце, легені та ін.

Читайте: Чому вас "люблять" комарі: топ-3 причини

"Головна небезпека захворювання полягає в тому, що паразити здатні мігрувати, вражаючи внутрішні органи, приводячи до порушення їх роботи, що загрожує летальними наслідками", - попередила Деменко.

При цьому вилікувати дирофіляріоз не завжди просто: гельмінта необхідно повністю видалити з тіла (хірургічним методом), а при деяких його локаціях це вкрай складно.

Комарі заражають українців небезпечною інфекцією: як захиститися

Коли можна заразитися?

Існує думка, що ймовірніше підхопити дирофіляріоз в місцях, де скупчується багато комарів - поруч з водоймами, болотистою місцевістю, в лісі тощо.

"Але правда така, що заразитися можна навіть вдома і в холодну пору року, наприклад, якщо поруч з вами є теплий сирий підвал або відкрита вентиляційна шахта (комарі там живуть цілий рік) і неподалік живуть інфіковані тварини", - пояснила Гордієнко.

Якщо в будинку з'являються комарі, потрібно боротися з ними "до останнього писку": ставити протимоскітні сітки на вікна та вентиляцію, а також запасатися спеціальними фумігаторами.

"Крім того, щоб захиститися від дирофіляріозу, важливо стежити за здоров'ям своїх домашніх вихованців, - наполягає ветеринар Любов Степанова. - Оскільки навіть ваш улюблений шпіц, "тойчики" або сфінкс може таїти загрозу, будучи зараженим".

Так, тварині потрібно проводити протипаразитарну обробку щомісяця, а також давати препарати для профілактики дирофіляріозу.

Читайте: Вчені назвали групу крові, яку найбільше люблять комарі

Комарі заражають українців небезпечною інфекцією: як захиститися

Як захиститися від укусів комарів?

Як не крути, але влітку від комарів не сховаєшся зовсім - вони кишать всюди, особливо там, де всі люблять проводити пікніки та сімейне дозвілля. Тому важливо захиститися від їх укусів.

За словами наукового співробітника інституту епідеміології та інфекційних захворювань Павла Дяченко, найбільш надійним засобом захисту від комарів є спреї і креми-репеленти. Перші краще наносити на одяг і волосся, другі - на відкриті ділянки шкіри.

Крім цього, дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • Одягайте світлий одяг, оскільки світлі відтінки відлякують "кровопивців";

  • Вибирайте косметику і парфуми без солодкого аромату, інакше бажаючих випити вашої крові комарів стане в десятки разів більше;

  • Не намагайтеся прибити комара, коли він вас кусає - просто акуратно змахніть комаху в сторону;

  • Плануючи відпочинок на природі, обзаведіться віялом або портативним вентилятором - комарі не люблять стрімкі потоки повітря.

Як повідомляв OBOZREVATEL.UA, в Харкові на днях був зареєстрований випадок дирофіляріозу. Як відомо, жінка звернулася за медичною допомогою в місцеву лікарню зі скаргами на наявність пухлини в області грудної клітини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки