"Обери свого лікаря": Супрун розкрила нові деталі медреформи

12,1 т.
'Обери свого лікаря': Супрун розкрила нові деталі медреформи

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла докладніше про те, як проходить процес медичної реформи в Україні і що буде з зарплатами лікарів.

За словами чиновника, реформа рухається запланованим темпом, передає "Радіо Свобода". З 1 липня планується введення нового підходу до фінансування послуг первинної медичної допомоги, а з 2020 року - перехід на спеціалізовану медицину і госпіталізацію.

Крайнього терміну для підписання декларації немає

Читайте: Супрун дала 3 поради з вибору лікаря

Кампанія "Лікар в кожну сім'ю" стартувала 2 квітня. При цьому записатися до своїх лікарів встигли вже близько 200 тисяч осіб.

Відео дня

"Крайнього терміну для підписання декларації немає", - говорить Супрун.

Рано чи пізно дані кожного пацієнта будуть внесені до загальної електронної бази.

Більш того, лікар може сам приїхати до пацієнта для підписання декларації, якщо мова йде про лежачих пацієнтів або тих, хто живе в селах. Або ж підписати документ з такими громадянами дистанційно.

Зарплата лікаря залежить від його економності

Фінансування буде змінено з 1 липня. Медустанова буде отримувати кошти відповідно до тарифів за кожного пацієнта, з яким підписав декларацію його лікар. Зокрема, якщо є центр первинної допомоги, де багато амбулаторій, то адміністрація кожної амбулаторії буде отримувати гроші за кожного свого пацієнта.

З цих коштів медустанова буде оплачувати комунальні послуги, платити зарплату медсестрам, а відстали гроші будуть розділятися між лікарями, в залежності від того, скільки у них пацієнтів.

Читайте: Медустанова може відмовити в підписанні декларації з лікарем

Так, якщо лікар в амбулаторії один і всіма грошима розпоряджається він сам, то все залежить від того, наскільки економно він може витрачати гроші.

"Терапевт, у якого буде 2000 пацієнтів, буде оплачувати комунальні послуги, послуги медсестри, платити податки, при цьому зможе заробляти 15-25 тисяч гривень щомісяця", - підрахувала в.о. міністра.

Якщо ж у лікаря половина пацієнтів (тисяча чи більше) - діти і літні люди, то його дохід стає ще вище, додала чиновник. "Тариф на таких пацієнтів майже в чотири рази вище (стандартний - 370 грн). Тобто, прибуток лікаря може скласти близько 100 тисяч гривень місяць", - додала Супрун.

Читайте: Підписання декларацій з сімейними лікарями: українці зіткнулися з проблемами

Лікарні не приватизують

Відповідно до закону про автономізацію, медустанови залишаться комунальним майном, проте перетворюються в некомерційні підприємства, щоб мати можливість інакше адмініструватися і отримувати кошти не тільки від держави, але і з інших джерел.

При цьому ніякої приватизації.

Крім цього, чиновник підкреслила, що послуги, що надаються в рамках первинної медичної допомоги, зокрема, діагностичні, є безкоштовними для пацієнтів.

Раніше "МедОбоз" розповідав про те, що депутати вирішили відправити Супрун у відставку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки