МоваЯзык

/ Новини медицини

Непальський варіант COVID-19: що відомо на цей час

4.9т
Читати матеріал російською

Варіант COVID-19, відомий як Delta + K417N, вперше був виявлений у Непалі. Він вважається комбінацією мутацій індійського та південноафриканського варіантів, що робить його більш небезпечним, оскільки індійський варіант більш заразний, а південноафриканський – краще уклоняється від вакцин проти COVID-19.

Цієї весни Непал дозволив тисячам альпіністів приїхати у країну на сезон Евересту. Згодом у базовому таборі було зареєстровано не менше 100 випадків захворювання, тому вважається, що цей варіант міг бути поширений альпіністами, що піднімалися на Еверест. Тринадцять зразків були виявлені серед пасажирів рейсів з Непалу до Японії, що наводить деяких на думку, що вони були інфіковані під час сходжень на Еверест.

Нещодавно Португалія була виключена з зеленого списку Великобританії для подорожей, міністр транспорту Великобританії Грант Шаппс в інтерв'ю звинуватив в цьому новий варіант коронавірусу. Однак Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що їй невідомо про будь-який новий варіант SARS-CoV-2, виявлений у Непалі.

Непальський варіант COVID-19: що відомо на цей час

Що таке непальський варіант

Директор Ініціативи з геноміки COVID-19 в інституті Wellcome Sanger, доктор Джефф Барретт прокоментував цю інформацію. За його словами, в базі даних GISAID станом на 3 червня виявлена ​​91 послідовність B.1.617.2 / Delta з додатковою мутацією K417N. Ця мутація присутня в B.1.351 / Beta і вважається частиною того, чому цей варіант менш добре нейтралізується вакцинами. Через цю можливість, а також через те, що Delta здається більш заразною, ніж Beta, вчені уважно її відстежують.

Згідно з недавнім звітом PHE (Міністерства охорони здоров'я Англії), перші п'ять випадків в Англії були виявлені 26 квітня 2021 року і були контактами мандрівників до Непалу і Туреччини. За словами доктора Джеффа Барретта принаймні один випадок був виявлений в США. Також ця мутація була виявлена ​​в Індії, Японії, Португалії та Великобританії.

За останніми даними в Англії зараз виявлено 36 випадків непальського варіанта. Більшість з них припадає на молодих людей, два – виявлено у людей старше 60 років. З 36 випадків 11 були пов'язані з поїздками (шість мандрівників і п'ять випадків серед осіб, які контактували з мандрівниками).

Встановлено статус вакцинації у 27 з 36 зареєстрованих випадків непальського варіанта. 18 випадків виявлено у людей, які не були вакциновані, і тільки два – у людей, які отримали обидві дози вакцини, і між другою дозою і зараженням пройшло понад два тижні. Смертей від цього варіанту не зареєстровано.

Чому цей варіант викликає занепокоєння

Попри невелику кількість випадків непальського варіанта, занепокоєння викликає те, що саме Beta-мутація K417N допомагає вірусу ухилятися від антитіл – життєво важливої ​​частини захисту імунної системи. Це означає, що це може зробити вакцини та препарати на основі антитіл менш ефективними та підвищити ризик повторного зараження, як це відбулося у великому масштабі у Манаусі, Бразилія, з Gamma-варіантом.

Непальський варіант згадується Громадським охороною здоров'я Англії як "цікавий сплеск мутації", але не класифікується як варіант. Важливо відзначити, що віруси постійно мутують, і тільки коли зміни досить радикальні, починають описувати його як новий варіант. Немає науково узгодженого визначення того, коли мутація стає варіантом. Інші мутації, які не привели до появи нових варіантів, були виявлені в Єгипті, В'єтнамі та Йоркширі.

Таким чином без епідеміологічних і лабораторних доказів стверджувати, що непальський варіант більш заразний або краще здатний уникати вакцинації, ніж, скажімо, Delta-варіант, принаймні зараз не можна.

Одне відомо напевно: якщо Delta plus K417N дійсно увійде до списку варіантів, що викликають заклопотаність Всесвітньої організації охорони здоров'я або PHE, він не буде називатися "непальським варіантом", а буде позначений грецькою буквою.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини