Що чекає пацієнтів з хронічними захворюваннями у період COVID-19

Що чекає пацієнтів з хронічними захворюваннями у період COVID-19

COVID-19 серйозно змінив повсякденне життя кожної людини, його вплив на суспільство буде зберігатися тривалий час, можливо – протягом багатьох поколінь.

Експерти попереджають про можливу величезній хвилі смерті та інвалідності пацієнтів з хронічними захворюваннями, особливо з кардіометаболічними хворобами. Підставою для таких прогнозів послужило перемикання уваги лікарів з хвороб серцево-судинної системи на COVID-19.

Огляди медичних статей

Як уникнути насувається цунамі звичайних хронічних захворювань: чому нас можуть навчити уроки пандемії COVID-19

Відео дня

У своїй статті доктор медицини Роберт М. Каліффі вказує на основні причини смертності як в США, так і у багатьох інших країнах світу. Три з 10 основних причин летального результату пов'язані з порушеннями з боку серця і судин – серцево-судинні захворювання, інсульт та діабет 2 типу.

З огляду на важливість завдання та невтішні прогнози, автор пропонує переглянути підхід до ведення пацієнтів з хронічними хворобами. На його думку, слід поліпшити відстеження хронічних станів здоров'я в режимі реального часу. Це можна зробити аналогічно панелям моніторингу швидких даних, які були реалізовані для відстеження випадків COVID-19, госпіталізацій та смертей. Такий підхід дозволить прискорити доступ до інформації, швидше її аналізувати та розробляти стратегії.

Нову ініціативу Каліффі "Operation Warp Evidence" пропонує змоделювати за зразком швидкої вакцини проти COVID-19 "Operation Warp Speed". Таким чином це дозволить об'єднати зусилля провідних світових експертів, покращить інфраструктуру клінічних випробувань, яка оцінює ризики та переваги нових методів лікування хронічних захворювань в порівнянні з сьогоденними практиками. Завдяки цьому можна зосередитися на негайних втручаннях, які можуть поліпшити профілактику, лікування та результати.

Поступові зміни проти руйнівної трансформації: COVID-19 і серцево-судинна спільнота

З аналогічною ініціативою виступила докторка медицини та консультантка-засновниця Жіночого кардіологічного центру Нанетт К. Венгер. У своїй статті вона вказує, що під час карантину багатьом довелося відмовитися від звернення до відділення невідкладної допомоги, через що було ускладнено своєчасне лікування гострих коронарних захворювань, інсульту та інших небезпечних станів.

Нанетт К. Венгер також бачить можливість використання напрацювання по відстеженню пацієнтів з COVID-19 для ведення хворих з хронічними патологіями, особливо з урахуванням тривалого негативного впливу коронавірусу на серцево-судинну систему.

Висновок

Пандемія коронавірусу виявила величезні резерви медичної спільноти. Завдяки швидкому збору даних, їх аналізу та обміну були розроблені вакцини та триває спільна робота з подолання світової кризи.

Однак один з "побічних ефектів" такого успіху – перемикання уваги з інших областей медицини, особливо з кардіометаболічних хвороб, які є одними з провідних причин смертності. Перетворення відстеження хронічних захворювань з урахуванням напрацювань по COVID-19 може поліпшити моніторинг досліджень, координацію лікарів різних клінік і розробку ефективних рекомендацій. Тільки в такому випадку можна очікувати, що завершення пандемії не затьмарить новою хвилею смертей хворих з хронічними захворюваннями.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки