МоваЯзык

/ Новини медицини

В опіоїдах за рецептом виявили серйозну загрозу

Опіоїди можуть порушувати імунну систему і призводити до таких захворювань, як менінгіт і пневмонія. До такого висновку прийшли вчені з Університету Вандербільта в результаті проведених досліджень.

Про це повідомляє Healthline.

Згідно з даними нового дослідження, прийняття опіоїдів за рецептом може значно збільшити ризик зараження людини небезпечними інфекціями, які можуть спровокувати менінгіт та пневмонію.

Лікарі вже давно знають, що опіоїди, які відпускаються за рецептом, можуть пригнічувати імунну систему. Але вони не могли точно сказати, до ризику зараження яким інфекціям ці пацієнти були схильні.

У новому дослідженні вчені виявили докази того, що люди, які беруть опіоїди за рецептом, більш схильні до ризику розвитку деяких небезпечних бактеріальних інфекцій.

Зазначається, що дослідники використовували базу даних Теннессі і систему спостереження Active Bacterial Core, щоб з'ясувати, які посилання вони можуть знайти між використанням опіоїдів і бактеріальними захворюваннями.

Ендрю Візе, доктор філософії, доктор медичних наук, почесний науковий співробітник відділу політики охорони здоров'я в Школі медицини Університету Вандербільта і провідний автор дослідження, сказав, що вчені хотіли краще зрозуміти побічні ефекти використання опіоїдів за рецептом.

З'ясувалося, що деякі опіоїди можуть викликати іммунодепресію, тобто, порушити вроджену імунну систему".

Візе і його колеги досліджували дані 1233 пацієнтів з інвазивною пневмококовою хворобою (IPD) і порівняли їх з 24 399 учасниками контрольної групи. Більше 25% пацієнтів з першої групи приймали опіоїди, в порівнянні з 14% контрольної групи.

Вчені виявили, що пацієнти з пневмококовою хворобою більш схильні до використання опіоїдів тривалої дії з високою ефективністю.

Як відомо, пневмококова інфекція - бактеріальна інфекція, викликана бактеріями Streptococcus pneumoniae. Інфекція може призвести до серйозних ускладнень, таких як менінгіт, інвазивна пневмонія, а також поширення бактерій в кровообіг.

Доктор додав, що сподівається, що дослідження допоможе лікарям більше інформувати пацієнтів про ризики прийому опіоїдів.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", лікарі назвали знеболююче, яке не можна приймати чоловікам.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини