Вчені дізналися про страшну небезпеку недосипання

21,8 т.
Вчені дізналися про страшну небезпеку недосипання

Недосипання підвищує ризик зневоднення, що загрожує серйозними наслідками для здоров'я.

До такого висновку прийшла міжнародна група вчених зі США і Китаю, уточнивши, що подібні наслідки загрожують для тих людей, які сплять менше шестьох годин, передає Science Alert.

Дослідники вивчили обстеження 25 тисяч людей, що живуть у двох країнах. Зокрема, було проведено опитування з приводу того, скільки вони сплять годин на добу. У пацієнтів взяли зразки сечі для виявлення маркерів, які вказують на рівень гідратації.

Відео дня

Як з'ясувалося, у людей, які мало спали, були більш концентровані зразки аналізів, а ризик зневоднення підвищувався на 16-59%. Вчені пояснили, що це пов'язано з коливаннями рівня антидіуретичного гормону вазопресину. Він бере участь у підтримці оптимального рівня води в організмі.

Вчені дізналися про небезпеку недосипання

Гормон випускається під час сну у великих кількостях, але якщо не спати потрібну кількість часу, спостерігається його недолік. У зв'язку з цим дослідники порадили пити вранці більше води, щоб компенсувати недолік води.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше група вчених з'ясувала, чим небезпечний тривалий сон, і які проблеми він викликає. До такого висновку прийшли на підставі 74 досліджень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки